NCBR na Polskim Kongresie Klimatycznym
NCBR na Polskim Kongresie Klimatycznym
2021-12-15 10:00
17:00
,
-
KIEDY
15 grudnia 2021 (środa)
godz 10:00 - 17:00
DODAJ DO KALENDARZA
Polski Kongres Klimatyczny to konferencja on-line w międzynarodowym gronie, objęta patronatem honorowym Komisji Europejskiej. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie aktywne w panelu dyskusyjnym „Miasto neutralne i inteligentne klimatycznie”, który zainauguruje wydarzenie.
Podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego omawiane będą najbardziej aktualne trendy inwestycyjne dotyczące ochrony środowiska i klimatu. Dlatego nie mogło tam nas zabraknąć!
Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, zabierze głos w panelu o miastach neutralnych i inteligentnych klimatycznie. To temat żywo obecny we wnioskach zgłaszanych do Centrum, a zwłaszcza w serii przedsięwzięć wpisujących się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu, realizowanych dzięki środkom z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
NCBR zostało jednym z patronów Polskiego Kongresu Klimatycznego, wydarzenia z udziałem szerokiego grona ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.
Organizatorzy przewidują pięć debat na temat najbardziej aktualnych kwestii związanych z praktycznym zarządzaniem zieloną transformacją:
- Miasto neutralne i inteligentne klimatycznie
- Budownictwo ekologiczne i udział branży budowlanej w zielonej transformacji
- Zrównoważone finansowanie, bankowalność projektów solarnych i nowoczesne produkty finansowe
- ESG – trendy i wyzwania dla sektora publicznego
- Trendy rozwoju energetyki: decentralizacja, dekarbonizacja, digitalizacja oraz modernizacja
Wymiana opinii ma na celu popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań oraz optymalizację jakości realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych mających wpływ na klimat. Istotnym aspektem jest również popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie realizacji ekologicznych projektów związanych z klimatem.
Zapis wideo Kongresu będzie dostępny online od 15 grudnia br. aż do kolejnej edycji.
Wydarzenie będzie można oglądać na stronie: www.polskikongresklimatyczny.pl