W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NCBR na Polskim Kongresie Rozwoju

NCBR na Polskim Kongresie Rozwoju
2024-12-06 
 

, 

Wisła gościć będzie naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji, które łączą na co dzień te dwa światy.

zaproszenie FE

Na program merytoryczny Polskiego Kongresu Rozwoju składa się pięć ścieżek tematycznych:

  • Zrównoważeni środowiskowo, społecznie i ekonomicznie
  • Siła kobiet
  • Komercjalizacja wyników działalności B+R czyli trudne małżeństwo nauki z biznesem
  • Zaprogramowani na rozwój - przyszłość branży IT
  • W kierunku dostępności i innowacji społecznych

 

Eksperci NCBR wezmą udział w dwóch sesjach:

  • Anna Marciniak z Działu Dotacji Krajowych i Funduszy UE zabierze głos w dyskusji panelowej pt. „W kierunku dostępności i innowacji społecznych”.

Organizator przewiduje w panelu forum do dyskusji o narzędziach i metodach rozwiązywania problemów społecznych w obszarze dostępności na rzecz osób starszych z ograniczoną mobilnością lub percepcją oraz osób z niepełnosprawnościami, a także prezentacje nt. innowacji społecznych, co zrobić aby służyły obywatelom.

Ekspertka NCBR zaprezentuje m.in. ofertę Centrum w obszarze wspierania szeroko pojętej dostępności w ramach konkursów organizowanych z Funduszy Europejskich (FENG i FERS).

 

  • Bogusław Taźbirek z Działu Komercjalizacji weźmie udział w dyskusji panelowej pt. „Komercjalizacja wyników działalności B+R czyli trudne małżeństwo nauki z biznesem”.

W panelu uczestniczyć będą także przedstawiciele uczelni i instytutów badawczych. Organizator chce podjąć rozmowę m.in. na temat tego jakie są różnice w podejściu do komercjalizacji badań między naukowcami a przedsiębiorcami, czy i jak można wypracować kompromis, jakie są dobre praktyki w Polsce i za granicą w obszarze współpracy nauka-biznes, jak promować wyniki badań naukowych.

Ekspert NCBR opowie m.in. o wieloletnich już doświadczeniach Centrum w podejmowaniu inicjatyw na rzecz łączenia biznesu z nauką a także o obecnej ofercie konkursowej do której zalicza się m.in. ogłoszony konkurs Ścieżka SMART „Projekty realizowane w konsorcjach” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.

{"register":{"columns":[]}}