W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NCBR na Poznań Game Arena

09.10.2023

W miniony weekend w Poznaniu odbyło się prawdziwe święto branży gamingowej – Poznań Game Arena.

PGA_Prezentacja Marii Nalewajko

belka FENG

PGA to trzy dni, w których pawilony wystawiennicze wypełniły stoiska, strefy oraz atrakcje przygotowane przez największe marki sektora. Wśród nich znaleźli się producenci gier, pokazujący swoje najnowsze produkcje, producenci sprzętu dla graczy, a także… NCBR! Na wspólnym stoisku razem z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Poznaniu informowaliśmy o możliwościach pozyskania dofinansowania na innowacje.   

Poznań Game Arena to największe targi rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Jak podał organizator – Grupa MTP, w wydarzeniu wzięło udział 52 749 osób. Przez trzy dni odbyliśmy wiele rozmów z przedstawicielami sektora gier na temat możliwości pozyskania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój innowacyjnych technologii, produktów czy usług, w szczególności z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Dzięki łączonemu stoisku z MFIPR, PARP oraz PIFE mogliśmy precyzyjnie wskazać ofertę każdej z instytucji pod potrzeby danego przedsiębiorcy oraz wyjaśnić zasady aplikowania.

Przejrzyście o ofercie

O godzinie 15:00 na Scenie Geek, odbyła się również prezentacja Marii Nalewajko, kierownik Punktu Informacyjnego w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju zatytułowana „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców. Wsparcie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju”. Ekspertka przedstawiła instrumenty wsparcia prac badawczo-rozwojowych z programu FENG, skupiając się szerzej na największym obecnie konkursie Ścieżka SMART, w którym nabór wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów potrwa do 30 października br. Wyjaśniła mechanizm aplikowania po granty oraz jakie działania można zrealizować w ramach modułów - obligatoryjnego B+R oraz fakultatywnych: wdrożenie innowacji, infrastruktura B+R, cyfryzacja, zazielenienie przedsiębiorstw, internacjonalizacja oraz kompetencje. Jednocześnie wskazała zalety modułowości udowadniając, że takie wsparcie zapewnia większą elastyczność dla przedsiębiorców w porównaniu z poprzednią perspektywą finansową 2014-2020.   

Bardzo dziękujemy za rozmowy wszystkim odwiedzającym oraz życzymy powodzenia w aplikowaniu po granty.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}