W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NCBR za Kongresie 590

NCBR za Kongresie 590
2021-10-05 
2021-10-06 

, 

Nowe możliwości – tak brzmi hasło 6. edycji Kongresu 590, która odbędzie się w Warszawie w dniach 5-6 października 2021 br. Impreza należy do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, dlatego nie może na niej zabraknąć przedstawicieli NCBR.

Celem wydarzenia Kongres 590 jest wspieranie rozwoju polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Ostatnia, 5. edycja Kongresu odniosła wielki sukces: w trwającej dwa dni imprezie wzięło udział ponad 200 prelegentów. Transmisje online z paneli, prowadzonych równocześnie na 4 scenach oraz wywiady z ekspertami, obejrzało ponad 40 tys. osób. Tym razem organizator planuje spotkanie w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli oglądać panele i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska naszych partnerów oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe.

W sposób szczególny zapraszamy na wystąpienia i panele z udziałem przedstawicieli NCBR:

5 października w dyskusji „Urodzeni w wolnej Polsce. Jak mądrze wspierać talenty, wiedzę i przedsiębiorczość młodych Polaków?” weźmie udział Anna Marciniak, ekspertka NCBR z działu Strategii i Rozwoju.

Zagadnienia m.in.:

  • czy młodzi ludzi potrzebują specjalnego wsparcia,
  • czy należy ponadstandardowo wspierać ich działania,
  • z jakimi barierami muszą się oni mierzyć,
  • jak powyższe tematy wspiera NCBR.

6 października na scenie głównej Kongresu 590 wystąpi Agnieszka Ratajczak, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej, która wygłosi prezentację pt. „Horyzont Europa dla Biznesu”. Przedstawimy jak szerokie wsparcie dla innowacji oferuje program Horyzont Europa oraz jak NCBR może pomóc skutecznie zaaplikować o dofinansowanie.

6 października w dyskusji „Kluczowe surowce dla gospodarki przyszłości” weźmie udział Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metoda Zarządzania Programami.

Zagadnienia m.in.:

  • jakie surowce będą kluczowe w transformacji energetycznej,
  • udział Polski w globalnej transformacji,
  • rola NCBR w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w kontekście surowcowym.

Materiały

Szczegóły i relacja na żywo na stronie wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}