W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp Z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej

NOCTILUCA

Laboratorium Noctiluca w Toruniu

 kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

NOCTILUCA

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

Noctiluca S.A.

ikona teczki  Nazwa programu

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

ikona gazety  Konkurs

Bridge Alfa - Wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

1 105 111,00 PLN

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

840 000,00 PLN

ikona zegara  Okres realizacji projektu

od 01 stycznia 2019 r. do  19 lutego 2020 r.

Poznaj nasz zespół

Obecnie Noctiluca to międzynarodowy zespół. Wśród nas są eksperci odpowiedzialni za rozwój biznesu ( w Polsce i USA), ochronę patentową ( od stycznia br. mamy rzecznika patentowego, ponadto współpracujemy z kancelarią z USA), prace badawcze (w Polsce i Korei Płd., współpracujemy także z zespołem na Tajwanie i w Niemczech) i produkcję (w Polsce, w laboratorium w Toruniu).

W samym laboratorium w Toruniu pracuje zespół kilkunastu osób – głównie chemików - posiadający ponad 15-letnie doświadczenie zarówno w projektach badawczo-rozwojowych, jak i w produkcji związków organicznych i metaloorganicznych. Do końca roku ma on liczyć około 20 osób. 

Zespół Noctiluca
Zespół Noctiluca

 

Zobacz efekt naszej pracy

Noctiluca to spółka technologiczna notowana na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W swoim laboratorium w Toruniu Noctiluca projektuje, rozwija i produkuje emitery nowej, trzeciej i czwartej generacji, do wyświetlaczy OLED.  Emitery Spółki to związki organiczne w postaci proszku, które wzbudzone energią świecą, tworząc kluczowy element wyświetlacza. Emitery Noctiluki będą mogły mieć zastosowanie m. in. w telewizorach, laptopach, smartfonach, urządzeniach wearables i wielu innych urządzeniach konsumenckich.

W ostatnich 2 latach Spółka dokonała skokowego rozwoju technologii. Posiada nowoczesne laboratorium w Toruniu i dział B+R w Korei, w którym testuje materiały. Ponadto zacieśniła współpracę z najważniejszymi instytutami badawczymi z Niemiec (KIT i FEP) i zaczęła realizować projekt z ITRI tj. najważniejszą agencją rozwoju wysokich technologii i przemysłu na Tajwanie.

W zakresie rozwoju potencjału komercyjnego w ostatnich miesiącach Noctiluca nawiązała relacje z podmiotami branżowymi, oraz weszła we współpracę i podpisała szereg umów, m.in. z LG Display (które testuje emitery), Juhua (testuje materiały do formulacji tuszu do druku ekranów OLED opracowane przez Noctilukę, najlepsze z nich, w kolejnych krokach, będą testowane przez producentów wyświetlaczy), Inuru GmBH, a także z największym światowym producentem zegarków (w tym smartwatch’y) ze Szwajcarii,  i z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej z USA.

Poza pracami na rozwojem i komercjalizacją własnych materiałów Spółka realizuje projekty na zlecenie. Wśród nich znajduje się synteza (custom synthesis), którą Noctiluca realizuje dla niektórych partnerów, oferując szeroką gamę materiałów chemicznych dla rynku fotoniki. Drugim typem projektów realizowanych na zlecenie są usługi badań kontraktowych jako Chemical CRO (ang. Chemical Contract Research Organization). Oznacza to, że zespół naukowy Noctiluca na zlecenie klientów prowadzi projekty badawczo-rozwojowe w przemyśle chemicznym w celu opracowania najnowocześniejszych rozwiązań - przede wszystkim wysokowydajnych materiałów (ang. high performance materials).

Materiały

Więcej na www.noctiluca.eu

Wideo

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

Emitery Noctiluca są rozwijane zarówno do produkcji tradycyjnej wyświetlaczy OLED, jak i do druku wyświetlaczy.

Emitery Noctiluca pozwalają uzyskać wysoką jasność wyprodukowanych w oparciu o nie ekranów, a przy tym nie zawierają metali ciężkich - są w pełni organiczne (obecnie stosowane w wyświetlaczach emitery 2. generacji zawierają metale ziem rzadkich i metale ciężkie, jak iryd czy platyna). W ciągu kilku lat mogą wyprzeć emitery 1. i 2. generacji ponieważ są nie tylko lepsze dla środowiska ale i mniej energochłonne, bardziej stabilne, tańsze w produkcji, a przy tym są mogą mieć dłuższy czas życia. Co więcej wyświetlacze z takimi emiterami nie mają tzw. efektu wypalenia (bolączką ekranów OLED dla komputerów i laptopów jest statyczność obrazu przez co wiele stałych elementów interfejsu "wypala się" np. paski narzędzi, ikony, logo ulubionej stacji TV itp.).

Kto skorzysta z wyników projektu?

Z wyników projektu będą mogli skorzystać producenci elektroniki, zarówno tej produkowanej tradycyjnie, jak i tej drukowanej, która zdobywa coraz większą popularność. Emitery Noctiluki będą mogły mieć zastosowanie m. in. w telewizorach, laptopach, smartfonach, urządzeniach wearables i wielu innych urządzeniach konsumenckich. Będą mogły mieć zastosowanie także w produkcji źródeł światła (np. oświetlenia). Docelowo mogą znaleźć się w produktach docierających do konsumentów na całym świecie.

{"register":{"columns":[]}}