W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O Ciepłowni Przyszłości na Energy Week 2024

O Ciepłowni Przyszłości na Energy Week 2024
2024-05-14 17:15
 

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, 
  • KIEDY

    14 maja 2024 (wtorek)

    godz 17:15

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Jak wykorzystać nowatorskie rozwiązania zastosowane w przedsięwzięciu „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE”, opowie Wojciech Racięcki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) podczas Energy Week w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem NCBR.

zaproszenie poir

Na X edycję konferencji Energy Week zaprasza Studenckie Koło Naukowe Energetyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tegoroczna edycja poświęcona jest zagadnieniom transformacji energetycznej.

Energy Week to jedna z cyklicznych konferencji naukowych dotyczących szeroko rozumianej energetyki. Składa się z serii prelekcji, warsztatów, debat, paneli eksperckich, konkursów prowadzonych przez członków koła, partnerów wydarzenia oraz ekspertów z branży energetycznej.

Energy Week 2024 odbywa się w dniach 13 – 18 maja br. Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

We wtorek, 14 maja br., Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR, weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. „Transformacja ciepłownictwa systemowego w Polsce – ekonomiczne i techniczne aspekty inwestycji OZE”. Ekspert przybliży przedsięwzięcie „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” oraz opowie, jak można wykorzystać na szerszą skalę zastosowane w nim rozwiązania.

NCBR prowadziło dwa przedsięwzięcia badawcze mające na celu dekarbonizację polskiego ciepłownictwa, które zostały sfinansowane ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój: „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” oraz „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”. W obu projektach, inspirowanych strategią Europejskiego Zielonego Ładu, zakładano pierwotnie osiągnięcie co najmniej 80% udziału OZE w systemie ciepłowniczym. O tym, jaki poziom OZE udało się ostatecznie osiągnąć wykonawcom „Ciepłowni Przyszłości” i dzięki czemu było to możliwe, dowiecie się podczas Energy Week.

Transmisja z wydarzenia będzie również dostępna na stronie konferencji.

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}