W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O Ścieżce SMART podczas konferencji „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?"

13.12.2024

12 grudnia odbyła się w Warszawie VIII Konferencja "Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?". Było to miejsce dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z tematyką innowacyjności w Polsce i dowiedzieć się, jak wykorzystać Fundusze Europejskie do budowy przewagi konkurencyjnej. Na wydarzeniu obecne były ekspertki NCBR, które opowiadały o ofercie Centrum w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, w szczególności skupiając się na konkursie Ścieżka SMART.

Prezentacja-Marii-Szufleńskiej

Myślą przewodnią wydarzenia była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy i jak Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw mogą zwiększyć wskaźniki innowacyjności w Polsce. W sesji II pn. „Fundusze europejskie dla polskich przedsiębiorstw” przedstawiony został projekt Innovation Coach, czyli profesjonalna usługa doradcza, dzięki której przedsiębiorcy uzyskują wsparcie w zakresie kreowania pomysłów na innowacje. O swojej ofercie dla firm opowiedziały także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Polski Fundusz Rozwoju. NCBR reprezentowała Maria Szufleńska, która w trakcie swojego wystąpienia przedstawiła aktualną ofertę w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) dla konsorcjów i dużych firm, koncentrując się na ogłoszonym przed miesiącem konkursie Ścieżka SMART Projekty realizowane w konsorcjach.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli też skorzystać z konsultacji na stoisku informacyjnym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ekspertki z Punktu Informacyjnego odpowiadały na pytania dot. aktualnej oferty Centrum.

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu Innovation Coach, który realizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w partnerstwie z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk.

{"register":{"columns":[]}}