W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O współpracy ponad granicami. Spotkanie z gruzińską agencją ds. innowacji

13.09.2023

Dyrektor NCBR dr Jacek Orzeł spotkał się z przedstawicielami Gruzińskiej Agencji ds. Technologii i Innowacji (Georgia’s Innovation and Technology Agency; GITA) oraz Ambasady Gruzji w Polsce. Rozmowa dotyczyła możliwości współpracy między agencjami i różnorodnych form wsparcia innowatorów na poszczególnych etapach realizowania projektów krajowych i międzynarodowych.

IMG_8335

Ze strony delegacji gruzińskiej w spotkaniu udział wzięli: Avtandil Kasradze, prezes GITA, George Kezherashvili, Mamuka Afakidze a także Diana Balarjishvili z Ambasady Gruzji w Polsce.

Prezes Gruzińskiej Agencji ds. Technologii i Innowacji podzielił się swoimi doświadczeniami nt. działania GITA. Celem tej agencji jest stworzenie w Gruzji skutecznego systemu umożliwiającego rozwój innowacji i technologii, a także promowanie komercjalizacji innowacyjnej wiedzy w celu włączenia najnowszych technologii do wszystkich sektorów gospodarki. GITA stara się ułatwiać wzrost kapitału inwestycyjnego i zachęcać do udziału prywatnych przedsiębiorstw w zintensyfikowaniu badań oraz ustanowić skuteczne procesy niezbędne do zwiększania konkurencyjności. Agencja priorytetowo traktuje inwestycje w rozwój infrastruktury potrzebnej do innowacji, uczestnicząc w otwieraniu technoparków, centrów innowacji i laboratoriów przemysłowych.

Również przedstawiciele NCBR zaprezentowali ofertę wspierania innowacji oraz obszary realizowanej od wielu lat współpracy międzynarodowe. Przybliżyli m.in. programy bilateralne i wielostronne w Europie i na świecie, działanie akceleracyjne z Nevadą, program „Solidarni z naukowcami”, działalność biura NCBR w Brukseli. Goście poznali również spółkę Akces NCBR, która wspiera projekty biznesowe wchodzące na rynek i poszukujące pomocy w początkowej fazie działalności. Akces identyfikuje projekty o dużym potencjale komercjalizacyjnym ważne dla konkurencyjności polskiej gospodarki. Zakwalifikowane do programów przedsięwzięcia mogą korzystać z mentoringu oraz finansowania bezzwrotnego i inwestycji kapitałowych, współdzieląc dzięki temu ryzyko związane z wdrażaniem innowacji.

NCBR na bieżąco poszerza grono partnerów międzynarodowych, chcąc stwarzać przedsiębiorcom i naukowcom jeszcze korzystniejsze warunki do realizacji wartościowych projektów i przyczyniać się do tworzenia nowatorskich rozwiązań w skali globalnej.

Więcej informacji

{"register":{"columns":[]}}