Obsługa projektów
Sprawdź, czym zajmują się poszczególne zespoły
Wybór projektów
Przeprowadzamy konkursy, których celem jest wsparcie innowacyjnych projektów. Wybieramy wnioski o dofinansowanie oraz podpisujemy umowy z beneficjentami/wykonawcami projektów, a także zarządzamy bazą ekspertów oraz procesem doboru ekspertów zewnętrznych do zadań realizowanych przez pozostałe działy.
Współpraca z beneficjentem
Obsługujemy umowy o dofinansowanie - rozliczamy ich postęp finansowy i merytoryczny oraz wykonujemy zadania Instytucji Pośredniczącej dla programów finansowanych ze środków unijnych.
Kontrola projektów
Zapobiegamy i przeciwdziałamy nieprawidłowościom i nadużyciom w ramach wszystkich programów i przedsięwzięć realizowanych przez NCBR. Prowadzimy kontrole planowe i doraźne oraz przeprowadzamy wizyty monitoringowe w siedzibach naszych beneficjentów i na miejscu realizacji projektu.
Komercjalizacja
Wspieramy komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych w Polsce i na świecie, analizujemy instrumenty inwestycyjne oraz zasady udzielania wsparcia w obszarze rozwoju technologii, rozwijamy współpracę z partnerami komercyjnymi systemu funduszy zalążkowych, funduszy Venture Capital (VC) i Corporate Venture Capital (CVC) przeznaczonych do komercjalizacji wyników B+R. Podejmujemy różne inicjatywy łączenia środowisk szeroko pojętego ekosystemu start-upów i wspieramy rozwój początkujących przedsiębiorców.
Współpraca międzynarodowa
Przygotowujemy merytorycznie oraz organizacyjnie udział NCBR w spotkaniach, seminariach, konferencjach dotyczących współpracy międzynarodowej w obszarze B+R+I z udziałem partnerów międzynarodowych, wnioskodawców i beneficjentów Centrum. Przygotowujemy rekomendacje dla Dyrektora Centrum dotyczące zasad i zakresu programów i inicjatyw międzynarodowych, opracowujemy oraz negocjujemy porozumienia międzynarodowe oraz reprezentujemy Centrum w pracach gremiów inicjatyw i programów międzynarodowych.
Wsparcie polskich podmiotów w Brukseli
Wspieramy polskie instytucje naukowe i innowacyjne firmy w Brukseli w celu zwiększenia ich udziału w programie Horyzont Europa, a także budowania wizerunku Polski w Brukseli jako kraju inwestującego w B+R+I.
Krajowy Punkt Kontaktowy
Wspieramy polskich wnioskodawców i beneficjentów Programu Ramowego UE Horyzont Europa i programu Euratom (w zakresie Fission) poprzez m.in. działania konsultacyjno-szkoleniowe i informacyjne, monitorowanie polityk i działań związanych z ekosystem wsparcia innowacji Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont Europa i Euratom i udział w pracach odpowiednich gremiów.