Opracowanie i implementacja obsługi systemów UI oraz mechanizmów sterowania w eSportowej grze video
Głównymi celami niniejszego projektu było przeprowadzenie eksperymentalnych prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których powstał prototyp gry video z gatunku first person shooter (FPS), który finalnie przyjął nazwę „Telefrag VR”
Tytuł projektu
Opracowanie i implementacja obsługi systemów UI oraz mechanizmów sterowania w eSportowej grze video dedykowanej urządzeniom wirtualnej rzeczywistości
Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów
Anshar Studios S.A.
Nazwa programu
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Konkurs
Program sektorowy GAMEINN
Wartość projektu
3 189 607,25 PLN
Wartość dofinansowania
2 123 833,32 PLN
Okres realizacji projektu
01.04.2017 – 30.04.2019
Poznajcie nasz zespół
Zobacz efekt naszej pracy
Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?
Głównymi celami niniejszego projektu było przeprowadzenie eksperymentalnych prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których powstał prototyp gry video z gatunku first person shooter (FPS), który finalnie przyjął nazwę „Telefrag VR”. Problem jaki był rozwiązywany w trakcie realizacji projektu to opracowanie innowacyjnych i niestandardowych mechanik sterowania oraz obsługi systemów UI przy wykorzystaniu sprzętu dedykowanego wirtualnej rzeczywistości (gogli VR). Powyższe zostało zrealizowane poprzez stworzenie prototypu gry wideo zawierającego nie tylko nieszablonowe rozwiązania z zakresu mechanik sterowania, lecz również utrzymującego wysoką jakość strony artystycznej i projektowej produktu. Telefrag VR do arenowa strzelanka w piekielnie szybkim tempie, z instynktownym sterowaniem i mechaniką inspirowaną klasycznymi grami FPS, lecz nie powielającą dostępnych i standardowych schematów, umożliwiająca wcielenie się w rolę kosmicznego gladiatora, z nieszablonowymi rozwiązaniami umożliwiającymi graczowi przeniesienie się do świata charakteryzującego się zaprzeczeniem istniejących zasad fizyki.
Kto korzysta/skorzysta z wyników projektu?
W ramach projektu stworzony został prototyp, na podstawie którego wypracowano umiejętności, techniki, rozwiązania systemowe i technologiczne, pozwalające na pozyskanie nowych kontraktów biznesowych oraz implementację zdobytych doświadczeń w grze „Telefrag VR”. Wśród zaplanowanych efektów projektu przewidziano także wykorzystanie zdobytej wiedzy poprzez zastosowanie wypracowanych rozwiązań w kolejnych produkcjach gier tworzonych przez beneficjenta, w tym jeszcze nie ogłoszonym nowym projekcie „Mayhem”, a także umocnienie firmy Anshar Studios S.A. na rynku producentów gier. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pozyskana w trakcie realizacji projektu wiedza jest rozpowszechniana podczas udziału przedstawicieli firmy w konferencjach branżowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Beneficjentem projektu są również Gracze, którzy dzięki jego realizacji otrzymali do dyspozycji ciekawą grę z gatunku pierwszoosobowych strzelanek z precyzyjnie zaimplementowaną wirtualną rzeczywistością.