W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp Z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej

Photon

“Photon” - interaktywny robot, który pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie nowych technologii. Dzięki zastosowaniu intuicyjnego urządzenia wraz z oprawą merytoryczną i aplikacjami doskonale wprowadza świat nowych technologii do placówek edukacyjnych.

photon_education_slider_01

kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

“Photon” - interaktywny robot, który pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie nowych technologii

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

Photon Entertainment sp. z o.o., Xplorer Fund S.A. ASI

ikona teczki  Nazwa programu

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

ikona gazety  Konkurs

Działanie 1.3.1. Wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

275 000,00 zł

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

220 000,00 zł

ikona zegara  Okres realizacji projektu

 

Poznaj nasz zespół

zespół
Spółka Photon stworzona przez Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemiańczuka, Marcina Jokę, Michała Boguckiego i Macieja Kopczyńskiego szybko okazała się rynkowym strzałem w dziesiątkę. Kupują go instytucje edukacyjne na całym świecie. Jego autorzy właśnie planują wprowadzenie na rynek analogicznego asystenta dla nauczycieli.

Zobacz efekt naszej pracy

W 2015 roku Photon Entertainment z powodzeniem rozwinął swój flagowy produkt, którym jest robot edukacyjny Photon uczący programowania. Spółka zbudowała wokół niego cały ekosystem nowatorskich produktów edukacyjnych, które zostały wzbogacone o portal dla społeczności nauczycieli oraz akademię z kursami dla nauczycieli, wspierającą rozwój warsztatu pracy i wdrażanie nowoczesnych standardów w edukacji. Innowacją w skali światowej jest zestaw edukacyjny – moduł Sztuczna Inteligencja. 

Wideo

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

Niewystarczająca podaż umiejętności programowania. Szacuje się, iż w 2020 roku liczba nowo tworzonych miejsc pracy dla programistów wynosiła 1.4 mln, a liczba osób kończących studia o profilu informatycznym wynosiła 400 tysięcy. Powstanie wówczas wyraźna luka.

Brak odpowiednich narzędzi do kształtowania właściwych postaw moralnych i społecznych na wczesnym etapie rozwoju dzieci. Photon, dzięki zastosowaniu intuicyjnego urządzenia wraz z oprawą merytoryczną i aplikacjami doskonale wprowadza świat nowych technologii do placówek edukacyjnych.

Kto skorzysta z wyników projektu?

Wartość rynku Edtech wyniosła w 2021 r. 254,8 mld USD w 2021 r., a według najnowszych prognoz do 2027 r. osiągnie 605,4 mld USD. Photon to produkt dla instytucji organizacyjnych.

photon

Co było dla nas największym wyzwaniem w realizacji projektu?

Samo stworzenie urządzenia – z którego dzieci będą chciały korzystać – było niezwykle trudne. Jednocześnie trzeba było zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz bezawaryjność. To wszystko przekładało się na koszty, długoterminowe testy i ogólnie dużo czasu poświęconego na przygotowanie odpowiedniego produktu. Twórcy wierzą jednak, że zostanie to docenione przez nauczycieli, którzy są coraz bardziej świadomi i poszukują do swoich szkół takich narzędzi, jak Photon.

Nasza rada dla innych Wnioskodawców

Warto przeprowadzić naprawdę dokładną analizę otoczenia konkurencyjnego i iteracje z klientami oraz ekspertami. Przeprowadzona analiza otoczenia konkurencyjnego pomogła zidentyfikować istotne przewagi Photon’a w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Pozwala to wyznaczyć kluczowe funkcjonalności w dalszej fazie projektu. Zespół nie tylko przeanalizował istniejące na rynku rozwiązania, ale również przetestował wiele z nich podczas pracy z dziećmi. Dzięki temu wyłoniono szereg istotnych cech, które mogą wyróżnić Photon’a na tle konkurencji. Dodatkowo, konsultacje ze specjalistami w dziedzinie wytwórstwa pozwoliły na wstępne opracowanie metod produkcji oraz optymalizacji kosztów. Stworzone prototypy pozwoliły na wyłonienie materiałów oraz podzespołów, z których zostanie stworzony finalny produkt. Powstałe w wyniku fazy Proof of Principle prototypy były testowane wśród dzieci. Pozwoliło to na eliminacje słabych punktów rozwiązania na bardzo wczesnym etapie. Prototypy spotkały się z bardzo obiecującym odzewem oraz dużym zainteresowaniem wśród dzieci jak i rodziców.

{"register":{"columns":[]}}