W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponad 66 i pół miliona złotych z Funduszy Szwajcarskich dla naukowców i przedsiębiorców

22.04.2024

NCBR ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsiębiorców, którzy chcą otrzymać dofinansowanie z Funduszy Szwajcarskich na prowadzenie badań stosowanych. Termin składania wniosków upływa 1 lipca, do wykorzystania w tegorocznym konkursie jest 15 milionów franków szwajcarskich, czyli ponad 66,5 miliona złotych.

sięgnij

NCBR jest operatorem Programu Badania i Innowacje w zakresie badań stosowanych, finansowanego w ramach drugiej edycji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, czyli tzw. Funduszy Szwajcarskich. Program ma zwiększyć potencjał naukowy i innowacyjność polskich jednostek badawczych, uczelni i przedsiębiorstw poprzez ułatwienie współpracy w obszarze badań naukowych i innowacji z partnerami szwajcarskimi oraz innymi partnerami międzynarodowymi. Międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe realizowane w programie powinny prowadzić do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w zakresie badań stosowanych oraz wspierać młodych naukowców i kobiety w projektach.

Nabór wniosków jest otwarty dla wszystkich obszarów badawczych. We wspólnych projektach badawczych mogą uczestniczyć konsorcja składające się z co najmniej jednego podmiotu polskiego i jednego podmiotu szwajcarskiego. W skład konsorcjum musi wchodzić co najmniej jedno przedsiębiorstwo z siedzibą w Polsce lub Szwajcarii. Minimalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 2 242 400 zł, czyli 500 tys. franków szwajcarskich, maksymalna zaś kwota to 4 484 800 zł, czyli 1 mln franków szwajcarskich. Finansowane mogą być badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe.

Informacje o naborze

Spotkania informacyjne dotyczące konkursu odbędą się w trybie online 24 kwietnia – w języku polskim i 25 kwietnia – w języku angielskim.

Rejestracja na spotkania:

Webinar w języku polskim – 24 kwietnia 2024 r

Webinar w języku angielskim – 25 kwietnia 2024 r

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i możliwy jedynie po wcześniejszym zarejestrowaniu.

{"register":{"columns":[]}}