W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozmawiajmy o powietrzu w domach i szkołach

Porozmawiajmy o powietrzu w domach i szkołach
2023-11-23 
2023-11-24 

Politechnika Warszawska , Warszawa ul. Rektorska 4 sala 4.01, IV piętro
  • KIEDY

    23 listopada 2023 (czwartek) - 24 listopada 2023 (piątek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Politechnika Warszawska

    Warszawa ul. Rektorska 4

    sala 4.01, IV piętro

XVII konferencja „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce” to dla NCBR okazja do zaprezentowania dotychczasowych wyników przedsięwzięcia badawczego „Wentylacja dla szkół i domów”.

zaproszenie poir

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Szerokie grono prelegentów ze świata nauki, a także przedstawiciele instytucji państwowych oraz biznesu omawiać będą zagadnienia związane z jakością powietrza wewnętrznego w Polsce. Wśród istotnych tematów znajdzie się wpływ jakości powietrza wewnętrznego na zdrowie człowieka oraz sposoby jego kontroli.

Szczególnie polecamy sesję poświęconą specyfice jakości powietrza wewnętrznego w różnych typach obiektów, która odbędzie się drugiego dnia konferencji, tj. 24 listopada, w godz. 11.30 – 13.00. W jej trakcie Mariusz Skwarczyński, kierownik projektu z Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w NCBR, opowie o innowacyjnych systemach wentylacji dla starszych szkół i budynków mieszkalnych, które zostały opracowane w ramach przedsięwzięcia „Wentylacja dla szkół i domów”. Jego celem było przyczynienie się do rozwiązania problemu niskiej jakości powietrza w szkołach i w budynkach wielorodzinnych przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię niezbędną do ich ogrzewania.

Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pozakonkursowego „Podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez realizację przedsięwzięć badawczych w trybie innowacyjnych zamówień publicznych w celu wsparcia realizacji strategii Europejskiego Zielonego Ładu” będącego częścią poddziałania „Innowacyjne metody zarządzania badaniami” Programu Inteligentny Rozwój.

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}