W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PosEmo – Narzędzie do automatycznego określania zaangażowania i pobudzenia emocjonalnego osób w obrazie z kamery

baner sukcesy

 kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

PosEmo – Narzędzie do automatycznego określania zaangażowania i pobudzenia emocjonalnego osób w obrazie z kamery

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN

ikona teczki  Nazwa programu

Programy krajowe

ikona gazety  Konkurs

TANGO V

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

247 500,00 PLN

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

247 500,00 PLN

ikona zegara  Okres realizacji projektu

od 01.03.2022 r. do 01.05.2023 r.

Zobacz efekt naszej pracy

Efekty naszej pracy można zobaczyć na  stronie internetowej projektu: https://posemo.io

Wynik walidacji skuteczności systemu PosEmo został zaprezentowany na 57. edycji konferencji Hawaii International Conference on System Sciences (HICSS) i jest dostępny w formie artykułu „PosEmo – An automated system for measuring user interest and attitude in real time”.

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

Projekt PosEmo jest odpowiedzią na ograniczenia komunikacja on-line w obszarze naszej ekspresji oraz komunikacji niewerbalnej. Podczas wideo-rozmów prowadzonych z wykorzystaniem wysokiej jakości kamer i monitorów oraz łączy o wysokiej przepustowości nie mamy możliwości w pełni uchwycić dynamiki ruchu rozmówców po drugiej stronie kamery. Nasza ekspresja jest ograniczona ze względu na samą obecność kamery w konkretnym położeniu często powodując przybranie podczas rozmowy wymuszonej pozycji. W dobie pandemii z dnia na dzień przenieśliśmy naszą pracę, rozrywkę i naukę do świata wideo-konferencji. Często traciliśmy kontakt wzrokowy z rozmówcami, nie mogliśmy obserwować ich ekspresji mimicznej i mowy ciała. Szczególnie dotkliwe możemy to obserwować podczas spotkań, w których uczestniczy więcej niż 5 czy 6 osób.

Projekt PosEmo rozwiązuje problem analizy nastawienia i zaangażowania, co może mieć szerokie zastosowanie w edukacji, terapii, badaniach naukowych oraz analizie treści multimedialnych.

Należy podkreślić, że jest to obiektywna ocena treści odbieranych przez uczestników spotkania (czy też badania treści audiowizualnej). Największą trafność oceny zainteresowania odbiorców można uzyskać stosując optymalną liczność grupy respondentów. System PosEmo pozwala na automatyzacje procesu akwizycji danych i  agregacji wyników badania.

Kto skorzysta z wyników projektu?

Z wyników projektu skorzystają głownie twórcy treści edukacyjnych dostarczanych na platformach internetowych oraz twórcy materiałów audio-wizualnych. Z gotowych komponentów wytworzonych w ramach opracowania prototypu mogą korzystać badacze naukowi prowadzący badania z obszaru psychologii i psychofizjologii oraz postrzegania mediów audio-wideo zarówno w nowych badaniach jak i korzystając z materiału wideo zarejestrowanego podczas wcześniej przeprowadzonych badań.

Możliwe jest wykorzystanie PosEmo jako rozszerzenia dostępnego w otwarto źródłowym systemie wideokonferencji eduMeet, który mogą zastosować psychoterapeuci komunikującymi się z pacjentami za pomocą usługi wideokonferencyjnej.

{"register":{"columns":[]}}