W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prof. Marcin Sobczak z NCBR z wizytą na Politechnice Lubelskiej

27.10.2023

zd1

Dnia 26 października br. na Politechnice Lubelskiej gościł prof. Marcin Sobczak, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Spotkanie miało na celu omówienie bieżących wyzwań związanych z realizacją projektów finansowanych przez NCBR oraz promocję aktywnego udziału uczelni w tworzeniu nowych form finansowania projektów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni skupionych w Związku Uczelni Lubelskich, w tym: prof. Wojciech Franus, prorektor ds. nauki Politechniki Lubelskiej, prof. Wiesław Gruszecki, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prof. Adam Waśko, prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz dr hab. Tomasz Klepka, kierownik Katedry Technologii i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele jednostek uczelni wspierających naukowców w staraniach o środki na badania i ich komercjalizację m.in. Paweł Chrapowicki, dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej oraz Renata Piórowska, kierownik działu wsparcia grantowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Podczas spotkania poruszono kwestie związane z trudnościami, jakie napotykają zespoły realizujące projekty na różnych etapach. Prof. Marcin Sobczak zachęcił również przedstawicieli uczelni do zaangażowania się w proces oceny wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów przedsiębiorstw, w roli ekspertów. Podkreślił, że wiedza specjalistów, którzy oceniają wnioski, jest niezwykle istotna dla sprawnego działania NCBR.

Spotkanie stanowiło również znakomitą okazję do prezentacji nowych pomysłów na formy finansowania projektów, które mają na celu zwiększenie możliwości współpracy między środowiskiem naukowym a biznesowym. Współpraca ta, jak zaznaczono, ma przyczynić się do skutecznej komercjalizacji efektów projektów po ich zakończeniu.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}