W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedstawiciele OpenAI gośćmi IDEAS NCBR

23.05.2023

W auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się dziś spotkanie organizowane przez spółkę IDEAS NCBR, którego gośćmi byli przedstawiciele OpenAI: Sam Altman, CEO, Wojciech Zaremba, współzałożyciel oraz Szymon Sidor, członek zespołu badawczego. W rozmowie z Sylwią Czubkowską, dziennikarką, współautorką podcastu Techstorie w TokFM opowiadali o perspektywach rozwoju sztucznej inteligencji, jak również o potrzebach odgórnej regulacji sektora.

Rozmowa przedstawicieli OpeaAI z Sylwią Czubkowską

Spotkanie otworzył prezes IDEAS NCBR, prof. Piotr Sankowski. Wraz z Rektorem Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Alojzym Z. Nowakiem powitali zgromadzonych gości w pękającej w szwach od liczby uczestników auli. Twórcy ChataGPT przez godzinę opowiadali o różnych aspektach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji, odpowiadali też na pytania zadane przez publiczność.   

- Dziedzina, w której może dokonać się duży postęp dzięki AI to z pewnością edukacja. Komunikacja między ludźmi też może się bardzo zmienić – modele AI są fantastyczne w tłumaczeniu pomiędzy językami. Oprócz tego na pewno zauważymy zmiany w ochronie zdrowia – powiedział Wojciech Zaremba. – Każdy aspekt ludzkiego życia w jakiś sposób zostanie dotknięty przez sztuczną inteligencję.

Jednym z uczestników wydarzenia był dr Jacek Orzeł, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przedstawiciele OpenAI odbywają obecnie międzynarodową trasę, podczas której spotykają się z szerokim gronem osób, zbierając opinie nt. ChatuGPT, jak również odbywają spotkania z przedstawicielami rządów, krajowymi regulatorami. Przed wydarzeniem na Uniwersytecie Warszawskim, Sam Altman był gościem premiera Mateusza Morawieckiego.

Zapis spotkania na Uniwersytecie Warszawskim dostępny jest na kanale YouTube IDEAS NCBR.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}