W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęcie naboru wniosków w ramach Przedsięwzięcia pn. „Multimedialna Edukacja Młodzieży”

Rozpoczęcie naboru wniosków w ramach Przedsięwzięcia pn. „Multimedialna Edukacja Młodzieży”
2022-04-11 
 

, 

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki ogłasza konkurs w ramach Przedsięwzięcia pn. „Multimedialna Edukacja Młodzieży” (MeduM).

Multimedialna Edukacja Młodzieży

Celem przedsięwzięcia „MeduM” jest stworzenie i upowszechnienie wśród uczniów w wieku 12-18 lat multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz dydaktycznych wspierających proces kształcenia w Polsce oraz umieszczenie ich na utworzonej na potrzeby tego działania platformie streamingowej VoD, spełniającej wymagania w zakresie dostępności, w szczególności dla osób wymagających specjalnego wsparcia w procesie edukacji (w tym uchodźców).

W przedsięwzięciu wykorzystane zostaną innowacyjne narzędzia informatyczne oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, mające na celu uczynić działania edukacyjne w polskich szkołach bardziej interesujące i ciekawe oraz pobudzające do działania i pogłębiania wiedzy przez odbiorców w zdefiniowanej powyżej kategorii wiekowej.

Platforma wytworzona w ramach Przedsięwzięcia „MeduM” to rozwiązanie pozwalające na łatwy dostęp do materiałów edukacyjnych. Będą one prezentowane w atrakcyjnej formie krótkich materiałów video, wzbogaconych atrakcyjnymi rozwiązaniami graficznymi i animacją. Kontent prezentowany na platformie zostanie dostosowany do potrzeb, zainteresowań i możliwości poznawczych i percepcyjnych młodzieży w wieku 12- 18 lat. Dobór treści uwzględniał będzie podstawę programową obowiązującą na poszczególnych etapach edukacji szkolnej. Innowacyjne elementy tego Przedsięwzięcia to: wykorzystanie różnorodnych form przekazu i komunikacji, krótka forma materiałów, położenie nacisku na stworzenie platformy prezentującej treści z dziedziny historii i szeroko rozumianej kultury. Platforma MeduM to także pierwsze przedsięwzięcie które na taką skalę przedstawiać będzie młodzieży zagadnienia innowacyjności, realizowanych projektów i szeroko rozumianej nowoczesności. Wątek ten stanowi uzupełnienie prowadzonej już edukacji w obszarze przedsiębiorczości.

Szczegółowe wymagania dotyczące platformy streamingowej VoD zawarto w załączniku nr 1 do Regulaminu konkursu.

Szczegółowy opis wymagań dla materiałów z poszczególnych obszarów tematycznych zawarto w załączniku nr 2 do Regulaminu konkursu.

Kto może wziąć udział w II konkursie?

Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Na co można uzyskać finansowanie?

Dofinansowanie udzielane przez NCBR przeznaczone jest na realizację zadań, które obejmują:

  • utworzenie i utrzymanie platformy streamingowej VoD (komponent A)
  • opracowanie multimedialnych materiałów edukacyjnych i dydaktycznych (komponent B)

Wnioskodawca może złożyć maksymalnie po jednej ofercie (odrębnej) w każdym obszarze Komponentu B. Jednocześnie wnioskodawca może złożyć odrębną ofertę także w Komponencie A.

Wysokość dofinansowania i okres realizacji projektu

Całkowity budżet dla konkursu MeduM wynosi 29 mln PLN, z czego:

  1. 7 mln PLN na utworzenie i utrzymanie platformy streamingowej VoD
  2. 22 mln PLN na opracowanie multimedialnych materiałów edukacyjnych i dydaktycznych.

Jak aplikować?

Oferty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej przez ePUAP (adres skrzynki /NCBiR/SkrytkaESP). Oferta musi być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Nabór ofert rozpocznie się 11 kwietnia 2022 r. i potrwa do 6 maja 2022 r.

{"register":{"columns":[]}}