W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Silna reprezentacja NCBR na Innovatorium Łukasiewicza ‘23

Silna reprezentacja NCBR na Innovatorium Łukasiewicza ‘23
2023-06-20 10:00
 

Poznań Congress Center, 

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Poznaniu, gdzie 20 czerwca br. odbędzie się Innovatorium Łukasiewicza, wydarzenie poświęcone B+R w Polsce.

zaproszenie FE

To forum spotkania nauki i biznesu z udziałem kluczowych menadżerów, naukowców, inżynierów, przedstawicieli uczelni i administracji publicznej, ekspertów w zakresie finansowania projektów B+R, gości z zagranicznych ośrodków badawczych i mediów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zostało jednym z partnerów tego wydarzenia.

Przed nami:

  • 20 godzin dyskusji i wystąpień
  • 4 sceny
  • 3 tematyczne dyskusje okrągłego stołu
  • networking

Wśród tematów:

  • finansowanie innowacji
  • Model prowadzenia badań B+R
  • zielona transformacja

Szczególnie polecamy punkty z udziałem ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Sala Ziemi, godz. 12:30-13:10 

Dyskusja panelowa „Czy ‘pieniądze europejskie, są też dla mojej firmy?” z udziałem m.in. Marii Nalewajko, która kieruje pracami Punktu Informacyjnego NCBR, oraz Aleksandry Ihnatowicz z Działu Krajowego Punktu Kontaktowego w NCBR

Tematyka:

Fundusze Europejskie, których celem jest wspieranie innowacyjności, stanowią wyzwanie dla wielu polskich firm. Środki dostępne zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim mogą stać się siłą napędową rozwoju B+R, a realizowane projekty finansowane z tych źródeł kopalnią wiedzy i doświadczenia.

W jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z Funduszami Europejskimi? Gdzie szukać potencjalnych narzędzi wsparcia innowacyjności? Czy aplikowanie o środki dostępne jest dla każdego?

Sala Ziemi, godz. 16:20-17:00 

Dyskusja panelowa „Partnerstwa europejskie – gamechanger dla polskich firm czy zamknięty ‘elitarny’ klub?”, z udziałem Ewy Kocińskiej-Lange, dyrektor Biura NCBR w Brukseli

Tematyka:

Partnerstwa europejskie to inicjatywy, w ramach których Komisja Europejska, razem z partnerami prywatnymi i publicznymi (firmami, uczelniami, organizacjami badawczymi czy pozarządowymi itp.), współdziałają w zakresie wspierania rozwoju i wdrażania strategicznych agend badawczo-innowacyjnych. Są kluczowym narzędziem wdrażania programu Horyzont Europa i znacząco przyczyniają się do realizacji politycznych priorytetów UE, a tym samym do rozwoju Europejskiej Przestrzeni Badawczej. Odgrywają znaczącą rolę przy definiowaniu tematów konkursów wpisywanych do Programów Pracy w ramach poszczególnych klastrów dofinansowanych z programu Horyzont Europa.

Uczestnictwo podmiotów z Polski jest relatywnie niskie. Jakie są przyczyny tego stanu rzeczy? Jakie są doświadczenia polskich przedstawicieli partnerstw? Jakie są korzyści i koszty na poziomie podmiotu, branży, kraju, UE? Na czym polega rola Branżowych Punktów Kontaktowych (BPK) w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz i Biura NCBR w Brukseli w kontekście partnerstw? Co musi się stać, aby głos polskiego biznesu był faktycznie słyszalny na forum UE?

Arena Prezentacji, godz. 11.45-14.20

Wśród prelegentów Jan Osiński z Działu Współpracy Międzynarodowej NCBR, z dynamiczną prezentacją „INNOGLOBO – Współpracuj z całym światem!”.

Zachęcamy także do rozmów kuluarowych z naszymi ekspertami!

Na Innovatorium Łukasiewicza każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród tematów poruszanych na Sali Ziemi znajdą się również:

  • Jak staliśmy się ekspertami w korzystaniu z funduszy europejskich? Case study wybranych instytucji
  • Kiedy własne B+R, a kiedy outsourcing?
  • Azotkowy szlak, czyli historia jednej współpracy
  • Nie musisz kupować browaru, żeby napić się piwa – czyli jak z Łukasiewiczem ograniczyć ryzyko związane z innowacjami
  • Chcąc być liderem w obszarze B+R w Polsce, Łukasiewicz wdraża narzędzia pozwalające przedsiębiorstwom na
  • Jak Łukasiewicz wspiera rozwój innowacyjności polskich przedsiębiorstw? Jak przedsiębiorcy korzystają z narzędzi dostępnych w Łukasiewiczu?
  • Partnership is the new leadership. Ekosystem Europe’s Rail

Na koniec głos zabierze gość specjalny!

Z kolei na Scenie Innowacji rozmowy będą się koncentrować wokół technologii dla zielonej transformacji.

Ale to nie wszystko! Uzyskaj WIĘCEJ INFORMACJI wraz z agendami poszczególnych aktywności.

{"register":{"columns":[]}}