W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

SPIN-AUTOFEED - pierwsze na świecie narzędzie wkrętakowe z końcówką ramienia do cobotów z automatycznym podawaniem śrub

CTHINGS.CO Za┼éa╠Ęcznik 3

 kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

SPIN-AUTOFEED - pierwsze na świecie narzędzie wkrętakowe z końcówką ramienia do cobotów z automatycznym podawaniem śrub  

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

CTHINGS.CO Sp. z o.o.

ikona teczki  Nazwa programu

Programy międzynarodowe

ikona gazety  Konkurs

Eurostars-2

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

1,081,261.77 PLN

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

648,757.05 PLN

ikona zegara  Okres realizacji projektu

Od 01.02.2021 r. do 31.01.2023 r.

Zobacz efekt naszej pracy

1

Przedstawienie rozwiązania na targach Warsaw Industry Week, 2022

 

2

Urządzenie Edge IoT Gateway

 

3

Cobot firmy SPIN Robotics, Warsaw Industry Week, 2022

Wideo

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

CTHINGS.CO nawiązało współpracę z firmą SPIN Robotics i Duńskim Instytutem Technologicznym, aby połączyć technologię 5G z zaawansowaną robotyką i sztuczną inteligencją.

Głównym wyzwaniem, jakie adresuje nasz projekt, jest potrzeba zwiększenia efektywności i niezawodności maszyn w ramach Przemysłu 4.0. W tradycyjnych systemach produkcyjnych konserwacja maszyn często odbywa się z opóźnieniem, co prowadzi do nieplanowanych przestojów i strat produkcyjnych.

Nasz projekt wprowadza zaawansowaną technologię w cobotach wkręcających (robotach współpracujących) SPIN Robotics, która pozwala na bieżąco monitorować stan maszyn i przewidywać ich usterki.

Wykorzystanie technologii 5G oraz sztucznej inteligencji umożliwia przesyłanie danych z cobotów w czasie rzeczywistym.

Dane te są analizowane w chmurze, co pozwala operatorom na monitorowanie stanu maszyn na intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym. Dzięki temu można szybko zidentyfikować i rozwiązać potencjalne problemy, zanim wpłyną one na cały proces produkcji. To zmniejsza ryzyko przestojów, co przekłada się na mniejsze straty i większą wydajność.

Kolejnym problemem, jest bezpieczeństwo w miejscu pracy. Dzięki naszemu rozwiązaniu, nowy, ulepszony robot współpracujący SPIN Robotics zwiększa bezpieczeństwo pracowników, minimalizując ryzyko wypadków. Dzięki temu pracownicy mogą pracować w bezpieczniejszych warunkach, co również wpływa pozytywnie na ogólną wydajność zakładu.

Projekt ten demonstruje ogromny potencjał Przemysłu 4.0. Dzięki decyzjom opartym na danych, przedsiębiorstwa mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami, co prowadzi do bardziej zrównoważonej produkcji. Skalowalność naszego rozwiązania 5G Edge sprawia, że można je łatwo wdrożyć w różnych przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości i specyfiki produkcji.

Ponadto, projekt pokazuje jak nowe technologie mogą zmieniać oblicze przemysłu, poprawiając jego wydajność, zwiększając bezpieczeństwo pracy i wzmacniając konkurencyjność.

Kto skorzysta z wyników projektu?

Wyniki projektu są korzystne dla wielu sektorów przemysłowych. Połączenie zaawansowanej robotyki, sztucznej inteligencji, przetwarzania brzegowego i łączności 5G pozwala na nowy rozdział rewolucji przemysłowej skupionej na wydajności i zrównoważonym rozwoju.

Przetwarzanie brzegowe eliminuje opóźnienia w przesyłaniu informacji do chmur obliczeniowych. Dla przemysłu oznacza to możliwość błyskawicznego reagowania na zmiany w procesie produkcyjnym oraz szybsze podejmowanie decyzji na podstawie danych w czasie rzeczywistym.

Co więcej, dzięki niesamowitej przepustowości i niskiemu opóźnieniu technologii 5G, proces ten można masowo skalować, bezpiecznie łącząc tysiące zasobów w wielu obiektach na całym świecie, co wiąże się z mniejszymi kosztami dla przedsiębiorstw oraz mądrzejszą alokacją zasobów przemysłowych.

{"register":{"columns":[]}}