Spotkanie informacyjne dotyczące Przedsięwzięcia „Technologie domowej retencji”
Spotkanie informacyjne dotyczące Przedsięwzięcia „Technologie domowej retencji”
2021-06-02 09:00
11:00
Spotkanie on-line na platformie Teams.
,
-
KIEDY
02 czerwca 2021 (środa)
godz 09:00 - 11:00
Spotkanie on-line na platformie Teams.
DODAJ DO KALENDARZA
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, którego celem jest przedstawienie celów Przedsięwzięcia i zasad udziału w postępowaniu publicznym 86/21/PU - „Technologie domowej retencji”.
W szczególności skoncentrujemy się na omówieniu oczekiwań wobec potencjalnych Wnioskodawców oraz na najważniejszych aspektach związanych z przygotowaniem wniosków o udział w Przedsięwzięciu przez Wnioskodawców.
Podczas spotkania przedstawiciele NCBR przedstawią i omówią:
- Zagadnienie merytoryczne Przedsięwzięcia, tj.
- cel przedsięwzięcia,
- wymagania obligatoryjne, konkursowe i jakościowe,
- etapy realizacji.
- Zasady ujęte w umowie i regulaminie, skupiające się w szczególności na zagadnieniach, tj.
- prawo własności intelektualnej,
- ścieżki komercjalizacji technologii,
- sposoby wypłaty i zabezpieczenia zaliczek,
- warunki współpracy między Stronami umowy.
Spotkanie odbędzie się 2 czerwca, w godzinach 9:00 – 11:00, on-line na platformie Teams. Warunkiem udziału w spotkaniu jest zgłoszeniu chęci udziału, przesłane drogą elektroniczną na adres: agata.liwska-golos@ncbr.gov.pl.
Zgłoszenie powinno nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 1 czerwca 2021 r., godz. 14:00. Istotne jest otrzymanie od NCBR potwierdzenia zgłoszenia. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Celem „Technologii domowej retencji” jest opracowanie Systemu do magazynowania i oczyszczania wody deszczowej. To Przedsięwzięcie jest realizowane w nowej formule zamówień przedkomercyjnych (PCP). W centrum programów opartych na PCP leży określone wyzwanie, które nie może zostać rozwiązane za pomocą dostępnych narzędzi i środków. Wyzwaniem jest więc wypracowanie w toku prac badawczo-rozwojowych nowych rozwiązań dla konkretnie zdefiniowanego problemu. NCBR występuje w roli zamawiającego definiującego wyzwanie badawcze, którego wynik będzie stanowił nowy impuls rozwojowy w sektorze rozwiązań związanych z mikroretencją.
Niniejsze Przedsięwzięcie jest realizowane z Funduszy Europejskich w ramach Projektu pozakonkursowego pn. Podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez realizację przedsięwzięć badawczych w trybie innowacyjnych zamówień publicznych w celu wsparcia realizacji strategii Europejskiego Zielonego Ładu, który jest realizowany w ramach poddziałania 4.1.3 Innowacyjne metody zarządzania badaniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, numer POIR.04.01.03-00-0001/20-00.