W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp Z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej

Uczelnia bez barier - w kierunku edukacji włączającej

zdjęcie 3

 kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

Uczelnia bez barier - w kierunku edukacji włączającej

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie

ikona teczki  Nazwa programu

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

ikona gazety  Konkurs

Uczelnia dostępna II

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

2 241 406,40 PLN

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

2 174 163,94 PLN

ikona zegara  Okres realizacji projektu

od 01.01.2020 r. do 31.07.2023 r.

Zobacz efekt naszej pracy

1

Centrum Wsparcia BON, w którym oferowane jest wsparcie psychologiczne dla studentów

 

2

Centrum Wsparcia BON, w którym oferowane jest wsparcie psychologiczne dla studentów

 

3

Podnośnik dla osób z niepełnosprawnościami w budynku Uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 (Krosno)

 

4

Strona internetowa dostosowana do standardu WCAG 2.1

Wideo

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

Dzięki realizacji projektu realnie i znacząco zwiększyła się dostępność Uczelni dla osób z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej, komunikacyjnej, administrowanych stron internetowych, narzędzi informatycznych i procedur kształcenia.

Pozyskaliśmy środki, które pozwoliły sfinansować działania, które nie były możliwe do sfinansowania w takim zakresie z dotacji przekazywanej co roku na działalność Biura Osób z Niepełnosprawnościami. Zamontowano podnośnik w jednym z budynków Uczelni, dzięki czemu stał się on w pełni dostępny architektonicznie. Strona internetowa Uczelni została dostosowana do wymogów standardu WCAG 2.1. Kadra dydaktyczna i administracyjna Uczelni została przeszkolona w zakresie szkoleń świadomościowych i specjalistycznych, co pozwoliło zwiększyć dostępność procesu dydaktycznego. Powstał obowiązkowy kurs e-learningowy z zakresu zwiększania świadomości na temat niepełnosprawności dla studentów. Stworzono film uświadamiający bariery i problemy na jakie napotykają studenci z niepełnosprawnościami podczas studiów. Powstało Centrum Wsparcia, w którym oferujemy wsparcie psychologiczne i edukacyjne. Wdrożono dostępne aplikacje mobilne obsługi studentów oraz wirtualnej edukacji.

Kto skorzysta z wyników projektu?

Z wyników projektu korzysta zarówno kadra Uczelni, studenci, jak i szeroko pojęte środowisko społeczne, w którym Uczelnia funkcjonuje. Zwiększenie dostępności Uczelni to korzyść dla pracowników Uczelni, studentów z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami, a także wszystkich innych osób odwiedzających Uczelnie np. uczniów uczęszczających na zajęcia dodatkowe, które organizuje Uczelni dla dzieci.

{"register":{"columns":[]}}