W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VI edycja Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

09.03.2020

Prace do konkursu na najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych mogą zgłaszać uczelnie, wydziały, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe. Każda z tych jednostek może przesłać jedną pracę, która została opublikowana w 2019 roku.

Po lewej stronie konturowy obrazek głowy człowieka, po prawo napisy "Nagroda im. pierwszego rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego"
Kapituła wybierze spośród nich pięć dzieł nominowanych do nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone we wrześniu 2020 roku.

Prace należy zgłaszać do 3 kwietnia 2020 roku na adres: Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź, przesyłając jeden egzemplarz pracy (dotyczy także publikacji elektronicznych) wraz z pisemną rekomendacją kierownika jednostki zgłaszającej. Do pracy należy dołączyć zgodę wydawcy na wykorzystanie okładki książki oraz jej opisów marketingowych pochodzących z ogólnodostępnych źródeł do celów promocyjno-marketingowych. Osoby, których prace zostaną nominowane, będą proszone o przesłanie dodatkowych pięciu egzemplarzy swoich książek.

Jedna z prac, uznana przez Kapitułę za najlepszą, otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 zł. Wręczenie dyplomów autorom nominowanych dzieł oraz ogłoszenie Laureata Nagrody nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej.

– Dotychczas najważniejsze ośrodki naukowe w Polsce zgłosiły do nagrody 281 dzieł. Wybraliśmy spośród nich 25 prac, które uznaliśmy za wybitne wśród znakomitych. Pięć z nich otrzymało nagrodę główną – informuje prof. dr hab. Antoni Rózalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, przewodniczący Kapituły Konkursu. – Doświadczenie pięciu edycji upoważnia nas do pokornej satysfakcji. Nie potwierdziły się głosy sprzed kilku lat o kryzysie polskiej humanistyki. Przeciwnie, prace, które wpłynęły na konkurs, ukazały otwartość i oryginalność humanistyki polskiej – dodaje.

Więcej informacji: https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/vi-edycja-2020 

{"register":{"columns":[]}}