VII konkurs GOSPOSTRATEG - zakończenie naboru
VII konkurs GOSPOSTRATEG - zakończenie naboru
2021-10-27
,
-
KIEDY
27 października 2021 (środa)
DODAJ DO KALENDARZA
GOSPOSTRATEG to strategiczny program badań naukowych i prac rozwojowych, którego celem jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych. W siódmym konkursie NCBR zaprasza do zgłaszania projektów zamawianych, dotyczących dwóch zagadnień badawczych, zgłoszonych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Na wsparcie tych projektów przeznaczono łącznie 20 mln zł.
Celem głównym Programu GOSPOSTRATEG jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych. Siódmy konkurs w ramach Programu obejmuje dwa zakresy tematyczne:
- Sektorowy program przebudowy wybranych gałęzi polskiego przemysłu na potrzeby morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w celu stworzenia nowej polskiej specjalizacji gospodarczej,
- Kompleksowy program transformacji i rewitalizacji polskiego przemysłu na potrzeby rozwoju fotowoltaiki (PV). Promowanie kooperacji wewnątrzsektorowej, stymulowanie wzrostu produktywności, innowacyjności i kompetencji kadr oraz wzmacnianie bezpieczeństwa energetycznego i łańcuchów dostaw dla rozwoju fotowoltaiki.
Kto może wziąć udział w siódmym konkursie?
Do konkursu mogą przystąpić konsorcja składające się z jednostek naukowych, spółek prawa handlowego, fundacji oraz stowarzyszeń (maksymalnie pięć podmiotów).
Na co można uzyskać dofinansowanie?
W ramach konkursu NCBR zapewni wsparcie finansowe na wszystkich etapach projektu:
od prac podstawowych, przez badania przemysłowe i prace rozwojowe, aż do prac przedwdrożeniowych, które są obowiązkowe w projekcie.
Wysokość dofinansowania i okres realizacji projektu
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektów realizowanych w ramach obydwu zakresów tematycznych wynosi 10 mln zł. Poziom dofinansowania na realizację prac
w projekcie wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych. Lider konsorcjum i konsorcjanci mogą realizować projekt wyłącznie w ramach działalności niegospodarczej. Maksymalny okres realizacji projektu to 36 miesięcy.
Jak aplikować?
Wnioskodawcy mogą składać wnioski za pośrednictwem systemu informatycznego LSI. Nabór wniosków rozpocznie się 1 września i potrwa do 27 października 2021 roku.