W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinar: Inicjatywa na rzecz szkolnictwa wyższego (EIT HEI): budowanie potencjału innowacyjnego w szkolnictwie wyższym we współpracy z MŚP

02.12.2022

28 listopada 2022 r. w godz.10:00 – 12.00, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowej inicjatywy na rzecz szkolnictwa wyższego (HEI), zorganizowane przez NCBR-Krajowy Punkt Kontaktowy w Warszawie, Biuro NCBR w Brukseli - Business & Science Poland (BSP) oraz Europejski Instytut Innowacji Technologii (EIT).

Inicjatywa na rzecz szkolnictwa wyższego (EIT HEI): budowanie potencjału innowacyjnego w szkolnictwie wyższym we współpracy z MŚP

Inicjatywa HEI jest nową inicjatywą Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, mającą na celu zwiększenie potencjału przedsiębiorczości i innowacyjności europejskiego sektora szkolnictwa wyższego poprzez promowanie i wspieranie rozwoju zmian, zapewnienie dostępu do wiedzy specjalistycznej i ekosystemu innowacji EIT, a także do coachingu i finansowania.

Głównym celem spotkania było zaprezentowanie polskim podmiotom, zarówno uczelniom, jak i firmom,  możliwości, jakie oferuje nowa inicjatywa w zakresie wzmacniania partnerstw między szkolnictwem wyższym, biznesem i organizacjami badawczymi.   W jaki sposób inicjatywna  ta przyczynia się do rozwoju usług związanych z innowacjami  i wsparciem biznesowym oraz do poprawy jakości edukacji w zakresie przedsiębiorczości.

Pierwsza prelegentka Agata Poczmańska, Education Manager, Innovation Hub East, EIT Raw Materials przedstawiła zasady naboru kolejnego konkursu  w ramach nowej inicjatywy EIT. Powiedziała  Jak szukać partnerów do konsorcjum, jak przygotować dobry wniosek w konkursie HEI, jakie są kryteria oceny wniosku oraz jakie są koszty kwalifikowane.

Następnie zostały pokazane dwie historie sukcesu polskich projektów innowacyjnych realizowanych w ramach HEI:  Projekt Energy Transition Entrepreneurs in Action z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz projekt  RiEcoLab z Uniwersytetu Łódzkiego.

W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób którzy mieli okazję zapoznać się zarówno z teorią jak i praktyką, poznać konkretne przykłady sukcesu oraz  mieli możliwość zadawania pytań naszym prelegentom.

{"register":{"columns":[]}}