W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp Z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku Uczelnią Przyjazną

IMG_20240624_125458496_HDR

 kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku Uczelnią Przyjazną

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku (Lider)

Akademia Słońca Krzysztof Frąszczak, z siedzibą w Poznaniu (Partner w projekcie)

ikona teczki  Nazwa programu

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

ikona gazety  Konkurs

Uczelnia dostępna III

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

3 564 992,47 PLN

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

3 458 042,69 PLN

ikona zegara  Okres realizacji projektu

od 01.10.2021 r. do 31.12.2023 r.

Poznaj nasz zespół

Roman Gawrych – Rektor Wyższej Szkoły Społeczno - Ekonomicznej w Gdańsku

Justyna Cherchowska – pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnością (od początku projektu do końca września 2023 r.)

Mariia Lutsyk - pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnością (od października do grudnia 2023 r.

Katarzyna Frączewska-Wójt – asystent dydaktyczny

Aleksandra Płodziszewska – asystent dydaktyczny

Justyna Baczewska - psycholog

Iwona Cwalińska – psycholog

Emilia Mrozek – doradca edukacyjny

Hanna Olbryś – pracownik administracyjny

Daria Kochanowicz – dyrektor biura Rektora

Maciej Maciejewski – specjalista ds. technologii wspierających

Zobacz efekt naszej pracy

1

2

3

5

6

7

8

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

WSSE w Partnerstwie z Akademią Słońca reprezentowaną przez Krzysztofa Frąszczaka zrealizowała dwuletni projekt dotyczący dostępności Uczelni poprzez wdrażanie działań w podziale na pięć działań rozwiązujących zidentyfikowane problemy.

  1. Uczelnia poszerzyła ofertę w aspekcie dostępności i wsparcia studentów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.
  2. Zapewniono dostęp architektoniczny do siedziby głównej w Gdańsku oraz filii w Ostrołęce. Dostosowano architekturę budynku i zajmowanych przez Uczelnię pomieszczeń, w tym zlikwidowano bariery architektoniczne, doposażono i poprawiono dostępność sal dydaktycznych.
  3. Poprawiono  dostępność cyfrową Uczelni poprzez zakup i rozwój technologii wspierających - w tym zakup oprogramowania, rozwój funkcjonalności infrastruktury dla osób z niepełnosprawnościami już istniejących zasobów uczelni..
  4. Opracowano i wdrożono procedury z zakresu dostępności Uczelni w obszarze wsparcia edukacyjnego.
  5. Opracowano i przeprowadzono kompleksowe szkolenia dla kadry WSSE z zakresu świadomości potrzeb osób z niepełnosprawnościami i dostępności uczelni.

Kto skorzysta z wyników projektu?

Z projektu korzystają nauczyciele akademiccy oraz studenci. Udział w projekcie i organizowanych w jego ramach szkoleniach, dotyczących tematyki niepełnosprawności, podniósł świadomość oraz kompetencje kadry dydaktycznej i administracyjnej. Wdrożono szereg rozwiązań architektonicznych i doposażono pomieszczenia, tak by umożliwić osobom z niepełnosprawnościami studiowanie na równych prawach z osobami zdrowymi. Studenci korzystają z systemów informatycznych, usług, procesów oraz z zasobów uczelni. Z uwagi na i udostępnienie edukacji na poziomie wyższym poprzez opracowanie i wdrożenie alternatywnych metod kształcenia na poziomie wyższym, zapewniających osobom z niepełnosprawnościom pełen udział w procesie studiowania, ale jednocześnie z adaptacjami umożliwiającymi im dopasowanie się do potrzeb i ograniczeń zdrowotnych.

Co było dla nas największym wyzwaniem w realizacji projektu?

Największym wyzwaniem podczas realizacji projektu było znalezienie odpowiednich dostawców dóbr i usług oraz krótki czas realizacja. Realizacja dużej ilości zadań wymusza dobrą organizację oraz koordynację podmiotów realizujących. Nie bez znaczenia było znalezienie odpowiednich wykonawców, szczególnie zainteresowanych realizacją zadań o mniejszej wartości. Istotnym wyzwaniem podczas realizacji projektu były negocjacje cen z dostawcami dóbr i usług w czasach dynamicznie zwiększającej się inflacji, niepewności rynkowej i kosztów.

Nasza rada dla innych Wnioskodawców

Realizacja projektu powinna odbywać się z dobrze rozłożonymi działaniami w czasie z uwzględnieniem perspektywy zmian cen wynikających z inflacji i kosztów np. materiałów budowlanych i kosztów pracy.

{"register":{"columns":[]}}