W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XII KONGRES PORT PC. Pompy ciepła w erze taryf dynamicznych

XII KONGRES PORT PC. Pompy ciepła w erze taryf dynamicznych
2024-06-13 
 

Airport Hotel Okęcie, Warszawa ul. Komitetu Obrony Robotników 24 
  • KIEDY

    13 czerwca 2024 (czwartek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Airport Hotel Okęcie

    Warszawa ul. Komitetu Obrony Robotników 24

zaproszenie poir

13 czerwca 2024 r. w Warszawie odbędzie się XII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) pt.: „Pompy ciepła w erze taryf dynamicznych”. Kongres PORT PC to najważniejsze, coroczne wydarzenie dot. pomp ciepła w Polsce, gromadzące kilkaset osób z branży techniki grzewczej i budynkowej. Spotkanie ma na celu integrację, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Podczas wydarzenia organizatorzy zaplanowali nie tylko czas na ważne podsumowania i interesujące dla branży zagadnienia, ale też na kilka paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów z Polski i zagranicy oraz przedstawicieli instytucji publicznych.

Waszej szczególnej uwadze polecamy wystąpienia naszych ekspertek i ekspertów w panelu pt. „NCBR oraz duże pompy ciepła” (godz. 14.30-15.30):

  • Mariusz Skwarczyński, wystąpienie pt. „Znaczenie wentylacji mechanicznej z rekuperacją w renowacji budynków z pompami ciepła” oraz „Pakiety możliwości technologicznych przy renowacjach budynków w projekcie NEEST”;
  • Aneta Więcka, wystąpienie pt. „Ciepłownia Przyszłości, czyli pompy ciepła w systemach ciepłowniczych”;
  • Bartosz Dziadecki, wystąpienie pt. „Magazyny ciepła – klucz do dobrze pracującej pompy ciepła”.
  • W debacie poświęconej perspektywie rozwoju rynku pomp ciepła, będzie uczestniczył Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR, który opowie o planowanych przedsięwzięciach NCBR.

W swoich wystąpieniach Prelegenci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju mówić będą o przedsięwzięciach wspierających realizację strategii Europejskiego Zielonego Ładu, realizowanych dzięki zaangażowaniu środków z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekty, nad którymi pracują wykonawcy tych przedsięwzięć, to szansa dla Polski na czystsze środowisko, zdrowsze społeczeństwo i nowoczesną, konkurencyjną gospodarkę.

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju prowadzi obecnie 9 inicjatyw badawczych wspierających realizację strategię Europejskiego Zielonego Ładu. W duchu tej transformacji, dzięki zaangażowaniu środków z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, Centrum realizuje przedsięwzięcia: „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE”, „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”, „Innowacyjna biogazownia”, „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”, „Oczyszczalnia przyszłości”, „Magazynowanie energii elektrycznej”, „Magazynowanie Ciepła i Chłodu”, „Wentylacja dla szkół i domów” oraz „Technologie domowej retencji”.

29 maja br. w Lidzbarku Warmińskim oficjalnie otwarto Ciepłownię Przyszłości – innowacyjną instalację wykorzystującą wysokosprawne pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz system magazynów ciepła, w tym największy w Polsce magazyn ciepła w formie zbiornika zagłębionego w gruncie. Jedna z najnowocześniejszych w świecie instalacji grzewczych powstała w ramach przedsięwzięcia „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE”, ogłoszonego w 2021 r. przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Relacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie.

{"register":{"columns":[]}}