W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

50-lecie powstania Zbiornika Sulejów w ramach Drugiego Spotkania Zlewniowego Interesariuszy projektu zintegrowanego LIFE Pilica

11.10.2023

W dniach 9-10 października odbyło się drugie spotkanie interesariuszy projektu zintegrowanego LIFE Pilica, połączone z 50-leciem powstania Zbiornika Sulejów. W spotkaniu uczestniczył ekspert z polskiego KPK LIFE w NFOŚiGW – p. Leszek Jóskowiak.

Zdjęcie przedstawia pracownika NFOŚiGW podczas prezentacji na spotkaniu 50-lecia powstania Zbiornika Sulejów w ramach drugiego spotkania LIFE Pilica

Wydarzenie odbyło się w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym MOLO w Smardzewicach. Tematyka spotkania interesariuszy projektu zintegrowanego LIFE Pilica obejmowała m.in. rolę Zbiornika Sulejowskiego w rozwoju okolicznych gmin, czy działania wzmacniające potencjał ekosystemów w zlewni Pilicy.

Więcej informacji o projekcie LIFE pn. „Wdrażanie Planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy” - można znaleźć tutaj.

Organizatorami spotkania byli: Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk, PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa oraz FPP Enviro. Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Minister Infrastruktury, Minister Klimatu i Środowiska, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreiber.

W trakcie spotkania odbyła się sesja pt. "Adaptacja miast do zmian klimatu", w trakcie której przedstawiciel polskiego KPK LIFE omówił różne możliwości finansowania projektów obejmujących działania na rzecz adaptacji miast do zmian klimatu, w tym m.in. z Programu LIFE.

Program LIFE to jedyny instrument finansowy Unii Europejskiej wspierający wyłącznie działania na rzecz środowiska i klimatu. Możliwe do pozyskania dofinansowanie na realizację innowacyjnych projektów m.in. z obszaru adaptacji do zmian klimatu wynosi od 60 do 95% kosztów kwalifikowanych.

Zachęcamy do kontaktu z KPK LIFE wszystkich zainteresowanych możliwościami realizacji projektów z Programu LIFE.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z nami: life@nfosigw.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}