Otwarcie nowego cyklu bezpłatnych szkoleń polsko-islandzkich finansowanych ze środków MF EOG 2014-2021 na temat energii geotermalnej i sposobów wykorzystania jej potencjału
03.02.2023
Drugą rundę szkoleń w ramach projektu EOG pn. „Budowanie zdolności kluczowych zainteresowanych stron w dziedzinie energii geotermalnej” przewidziano już w kwietniu 2023 r. Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Krajowa Agencja Energii Islandii uruchomiły nabór na trzydniowe warsztaty szkoleniowe w Polsce.
Pierwszą część szkoleń przeprowadzono w maju 2022 r. a we wrześniu zeszłego roku zorganizowano także studyjną wizytę merytoryczną w Islandii. Kolejne, bezpłatne szkolenia, które odbędą się w dniach 25-27 kwietnia br. pozwolą rozszerzyć wiedzę, wysłuchać tematycznych prelekcji i spotkać się ze specjalistami w dziedzinie geotermii z Polski i Islandii. Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane do 10 marca 2023 r. Wraz ze zgłoszeniem będzie można zasygnalizować zainteresowanie udziałem w Wizycie studyjnej na Islandii we wrześniu 2023 r.
W sympozjum mogą uczestniczyć przedstawiciele branży geotermalnej w Polsce od sektora publicznego do prywatnego (administracji różnych szczebli, instytucji naukowo-badawczych, samorządów, operatorów, inwestorów ciepłowni lub ciepłowniczych instalacji geotermalnych, pionu geologicznego, beneficjentów rządowych programów wsparcia rozwoju geotermii w Polsce, usługodawców, konsultantów, organizacji pozarządowych, oraz innych podmiotów). W ramach nowego cyklu szkoleń przewidziano dwa dni wykładów w Warszawie, oraz dzień wizyty technicznej na obiektach geotermalnych.
Tematyka wykładów będzie dotyczyć m.in. optymalnych metod zrównoważonej eksploatacji złóż i systemów geotermalnych, kwestii innowacyjnych sposobów wykorzystania wód i energii geotermalnej oraz aspektów ekologicznych, ekonomicznych, formalno-prawnych projektów geotermalnych, koncesjonowania, metod wsparcia publicznego, organizacji i zarządzania przedsięwzięciami geotermalnymi. Podane i omówione zostaną przykłady zagospodarowania energii podziemnych gorących źródeł na Islandii oraz w Polsce.
Udział w warsztatach szkoleniowych jest bezpłatny dla uczestników. Organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz tłumaczenia, materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa. Ilość miejsc jest ograniczona.
Formularz zgłoszeniowy, więcej informacji o Działaniach szkoleniowych i Projekcie - są dostępne na stronie keygeothermal.pl