W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc Techniczna FEPW na lata 2021-2027

Ciąg znaków, od lewej: Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, Rzeczpospolita Polska, Dofinansowane przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Projekt pn. „Finansowanie kosztów zarządzania i wdrażania FEPW w NFOŚiGW w latach 2023-2024” w ramach Działania 06.01 oś priorytetowa VI „Pomoc techniczna” programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

Celem projektu jest zapewnienie efektywnego systemu wdrażania programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Potrzeba realizacji projektu wynika z pełnionej przez NFOŚiGW roli Instytucji Wdrażającej w systemie wdrażania FEPW 2021-2027. Celem projektu jest również utrzymanie niezbędnych warunków pracy oraz potencjału Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Instytucji Wdrażającej w ramach Programu Fundusze Europejskie Dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW) priorytet VI – Pomoc techniczna, a także zapewnienie sprawnego systemu realizacji oraz skutecznej i efektywnej informacji i promocji tego Programu. W ramach projektu przewiduje się zapewnienie niezbędnych zasobów ludzkich do sprawnej realizacji zadań, zagwarantowanie stabilności zatrudnienia oraz zahamowanie procesu rotacji, m.in. poprzez finansowanie wynagrodzeń pracowników zaangażowanych w realizację FEPW wraz z pochodnymi finansowanymi przez pracodawcę (ZUS, Fundusz Pracy, PPK), w tym: wynagrodzenia zasadnicze, DWR, nagrody przewidziane w regulaminie wynagrodzeń, nagrody specjalne oraz inne kwalifikowane składniki wynagrodzeń. W ramach projektu ponoszone będą również koszty podróży służbowych krajowych i zagranicznych pracowników realizujących cele projektu. Mając na celu podniesienie jakości zasobów ludzkich, przewidziano również realizację szkoleń dla pracowników NFOŚiGW zaangażowanych w FEPW, co będzie skutkowało efektywną realizacją Programu. Organizowane będą również szkolenia dla beneficjentów. W celu zapewnienia sprawnej realizacji programu planowana jest budowa, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych, zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania. Przeprowadzane będą kontrole terenowe. Planowane są również działania informacyjne i promocyjne skierowane do beneficjentów i potencjalnych beneficjentów. Wyżej wymienione rozwiązania i instrumenty służące realizacji projektu są zasadne i adekwatne, i będą realizowane w ramach dostępnych zasobów kadrowych stanowiących potencjał Wnioskodawcy. Projekt jest zgodny z zasadami kwalifikowalności wydatków i realizacji pomocy technicznej opisanymi w Wytycznych dotyczących wykorzystania środków pomocy technicznej na lata 2021-2027 i w Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2021 oraz w Załączniku nr 3 do Regulaminu wyboru projektów pomocy technicznej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, z Wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027, Strategią komunikacji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 wraz z załącznikiem stanowiącym Strategię Komunikacji programu FEPW. Projekt uwzględnia aspekty środowiskowe i społeczne w procesie zawierania umów. Działania są zgodne z zasadą transparentności i w stosownych przypadkach promują Pakty na rzecz uczciwości. Sposób realizacji oraz zakres projektu będą zgodne z ww. dokumentami.

Wartość projektu:  3 976 000,00 PLN

Dofinansowanie UE z EFRR:  3 379 600,00 PLN

Planowanym efektem realizacji projektu jest utrzymanie niezbędnych warunków pracy w NFOŚiGW, poziomu zatrudnienia, wysoko wykwalifikowanych pracowników, wzmocnienie  potencjału beneficjentów i potencjalnych beneficjantów poprzez szkolenia oraz skuteczna i efektywna informacja i promocja FEPW.

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

{"register":{"columns":[]}}