W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej (wraz z instalacją OZE). Pilotaż w obszarze projektów realizowanych w formule EPC/ESCO

Ciąg znaków, od lewej: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko, Rzeczpospolita Polska, Dofinansowane przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje projekt w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna, priorytet Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027.

Projekt ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej poprzez wsparcie ostatecznych odbiorów w zakresie m.in. ocieplenia obiektu, wykorzystania technologii odzysku ciepła, przyłączenia do sieci ciepłowniczej, instalacji nowych niskoemisyjnych lub odnawialnych źródeł ciepła lub energii elektrycznej na potrzeby własne, w tym magazynów energii i pomp ciepła, wymiany oświetlenia na bardziej energooszczędne, urządzeń umożliwiających indywidualne rozliczenie kosztów dostarczonego ciepła lub chłodu wyposażonych w funkcje zdalnego odczytu oraz zastosowania systemów zarządzania energią w budynku (BMS), a także modernizacji systemów wentylacji i klimatyzacji.

Ostatecznymi odbiorcami wsparcia będą nadzorowane lub podległe organy administracji rządowej i jednostki organizacyjne, prowadzące samodzielną gospodarkę finansową, w tym m.in. szkoły wyższe lub szpitale „resortowe”.

Wartość projektu: 200 000 000,00 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 200 000 000,00 PLN

Projekt przyczyni się do realizacji celów polityki klimatycznej Unii Europejskiej określonych w Europejskim Zielonym Ładzie, tj. prowadzenia działań zmierzających do przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, które stanowią odpowiedź na trwające zmiany klimatyczne i degradację środowiska. W szczególności przyczyni się do realizacji celów kierunkowych klimatycznoenergetycznych wyznaczonych w Krajowym planie na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030, poprzez finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych prowadzących do redukcji emisji gazów cieplarnianych, wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii oraz wzrostu efektywności energetycznej.

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

{"register":{"columns":[]}}