W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i negatywne zachowania online

Media społecznościowe pozwalają nam na szybką komunikację i wymianę zdjęć oraz filmów. Te informacje trafiają nie tylko do naszych znajomych, ale często także do zupełnie nieznanych osób. Dlatego warto pamiętać, że korzystanie z udogodnienia, jakim jest dostęp do nowoczesnych technologii daje bardzo dużo szans i możliwości, ale również wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami.

Na szarym tle leżą w stosiku poradniki Fomo. Jeden z nich oparty jest o resztę, pokazując całą okładkę. Na zdjęciu dziewczyna robiąca sobie selfie. Po prawej stronie napis: Sexting i nagie zdjęcia. twoje dziecko i ryzykowne zachowania online. Poradnik dla rodziców

Nie zawsze świadome są tego dzieci i nastolatkowie, dlatego zjawisko sextingu, czyli dzielenia się swoimi intymnymi zdjęciami i filmami poprzez internet, zatacza coraz szersze kręgi. A to może rodzić poważne konsekwencje.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zjawisku sextingu i jego konsekwencjach, zachęcamy Was do zapoznania się z lekturą – to poradnik dla rodziców „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i negatywne zachowania online”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”. Przeczytacie w nim, jaka jest skala sextingu i innych powiązanych z nim zjawisk, jak chronić przed tym swoje dziecko oraz gdzie szukać pomocy.

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Materiały

Sexting i nagie zdjęcia
Sexting​_i​_nagie​_zdjęcia​_new​_int.pdf 4.63MB
{"register":{"columns":[]}}