W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce (moduł 2)

Wykładowcy z trzech polskich uczelni - Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiego i Opolskiego opracowali pierwszy w Polsce multimedialny podręcznik akademicki pn. „Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju”. Jest to pierwsze tego typu kompendium w kraju, które kompleksowo przedstawia ideę zrównoważonego rozwoju. Podręcznik ten został opracowany jako uzupełnienie przedmiotu „zrównoważony rozwój”, wprowadzonego na 13 kierunkach studiów humanistycznych na wspomnianych uczelniach od października 2022 roku. Jest on dostępny zarówno dla wykładowców i studentów tego przedmiotu, jak i dla szerokiego grona akademickiego, badaczy, nauczycieli i ekologów edukacyjnych.

Tradycyjna wersja podręcznika w formie papierowej została rozesłana do blisko 50 bibliotek i uczelni na terenie całego kraju. Jednocześnie, podręcznik w wersji cyfrowej został udostępniony na stronie zr.humandoc.pl. Dostęp do treści podręcznika jest bezpłatny i nieograniczony. Czytelnicy mogą skorzystać z interaktywnego flipbooka, który zapewnia wygodne czytanie cyfrowego podręcznika. Całość lub poszczególne rozdziały można również pobrać jako pliki PDF. Niezwykłą wartość podręcznika podkreślają również multimedialne dodatki. Dzięki wykorzystaniu kodów QR czytelnicy mogą bezproblemowo przechodzić z treści podręcznika do reportaży i materiałów audiowizualnych dostępnych w internecie, które obrazowo ilustrują omawiane zagadnienia. Część z tych reportaży powstała dzięki pracy Fundacji HumanDoc podczas ich badań i szkoleń na Islandii oraz Svalbardzie.

Projekt został uroczyście zakończony dwudniową, międzyuczelnianą konferencją, która odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie zgromadziło 30 prelegentów i prelegentek oraz ponad 300 uczestników, zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju.

Realizator: Fundacja HumanDoc    

Kwota dofinansowania: 67 500,00 zł   

{"register":{"columns":[]}}