W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tytuł/stanowisko: analityk kryminalny

​​​​​​​Prokurator Regionalny w Krakowie, na podstawie art. 3b ustawy o pracownikach sądów i prokuratury z dnia 18 grudnia 1998 r. (j.t. Dz.U.2018, poz. 577), § 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 stycznia 2008 r. w sprawie szczegółowego trybu i sposobu przeprowadzania konkursów na staż urzędniczy w sądzie i prokuraturze  (j.t. Dz.U.2014.400), ogłasza konkurs na staż urzędniczy z przeznaczeniem na stanowisko analityka kryminalnego w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie

Wykształcenie: Wyższe (licencjat, inżynier)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Termin składania aplikacji upłynął: 09-12-2024

Informacje o ofercie

  1. Ilość wolnych etatów :  1 etat,
  2. Miejsce pracy: Prokuratura Regionalna w Krakowie.
  3. Wynagrodzenie zasadnicze 5000 zł brutto

              

Zakres obowiązków

Główne obowiązki:

  1. sporządzanie analiz kryminalnych na potrzeby prowadzonych lub nadzorowanych postępowań przygotowawczych, przy użyciu specjalistycznych oprogramowań komputerowych przeznaczonych do przeprowadzania analiz,
  2. opracowywanie na arkuszach kalkulacyjnych zestawień tabelarycznych,
  3. prowadzenie rejestru samodzielnego „AK",
  4. współpraca z prowadzącymi lub nadzorującymi postępowanie przygotowawcze prokuratorami w procesie doboru informacji źródłowych dla potrzeb opracowania analizy kryminalnej,
  5.  uczestniczenie w ustalaniu kierunków pracy w analizowanych sprawach w niezbędnym zakresie opracowania analizy kryminalnej.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: małopolskie
Prokuratura Regionalna w Krakowie

Wymagania

            Wymagania niezbędne, związane ze stanowiskiem pracy:   

  1. wykształcenie wyższe, co najmniej I stopnia i uzyskanie tytułu zawodowego,
  2. pełna zdolność do czynności prawnych,
  3. biegła znajomość systemów operacyjnych MS Windows, pakietu aplikacji MS Office, w tym Excel,
  4. umiejętność zwięzłego, jasnego i poprawnego formułowania myśli w mowie i piśmie,
  5. umiejętność szybkiego przyswajania nowych programów informatycznych,
  6. nieposzlakowana opinia,
  7. niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe (przeciwko kandydatowi nie może się również toczyć postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe),
  8. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku i pracę przy komputerze,
  9. sprawne posługiwanie się sprzętem komputerowym.

 

Wymagania preferowane:

  1.  wykształcenie wyższe informatyczne, ekonomiczne lub prawnicze,
  2. zdolność myślenia analitycznego i strukturalnego (np. wyszukiwanie podobieństw, wnioskowanie od szczegółu do ogółu, analiza zbioru danych: rozłączności i zawierania się elementów zbioru),
  3. wysoki poziom wiedzy ogólnej i kultury osobistej,
  4. kreatywność,
  5. komunikatywność,
  6. odporność na stres,
  7. umiejętność planowania i organizacji pracy,
  8. dyspozycyjność, samodzielność i obowiązkowość,
  9. umiejętność pracy w zespole,
  10. znajomość języka angielskiego,
  11. znajomość problematyki postępowań karnych oraz organizacji funkcjonowania prokuratury,
  12. posiadanie lub zdolność do uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego  do dostępu do informacji niejawnych,
  13. przeszkolenie lub wiedza w zakresie przeprowadzania analiz z wykorzystaniem oprogramowania „iBase” i „Analyst’s Notebook”, Link,
  14. doświadczenie w pracy w wyspecjalizowanych komórkach analitycznych organów ścigania lub komórkach analitycznych innych instytucji.

Wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty;

  1.  wniosek o dopuszczenie do konkursu,
  2. kwestionariusz osobowy (druk - załącznik nr 1),
  3. życiorys lub CV,
  4. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia i uzyskania tytułu zawodowego lub odpisu dyplomu ukończenia wyższych studiów w Polsce i uzyskania tytułu magistra lub zagranicznych studiów uznanych w Polsce albo zaświadczeń o zdanym egzaminie magisterskim,
  5. oświadczenie kandydata o tym, że nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
  6. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu wraz z klauzulą informacyjną (druk – załącznik 2).

 

wymagane dokumenty należy składać osobiście na Dzienniku Podawczym Prokuratury Regionalnej w Krakowie, ul. Cystersów 18 lub przesłać pocztą w terminie do dnia 9 grudnia 2024 r.  na adres :

Prokuratura Regionalna w Krakowie

ul. Cystersów 18

31 – 553 Kraków

z dopiskiem: " konkurs sygn. 2004-5.1111.3.2024 na staż urzędniczy z przeznaczeniem na stanowisko analityka kryminalnego"                                                        (dla aplikacji przesyłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego).

 

Inne informacje:

  • Przewidywana wysokość wynagrodzenia zasadniczego na stanowisku stażysty (docelowo urzędnika) - zgodnie z treścią rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 marca 2017 roku w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych  pracowników   sądów i  prokuratury  oraz odbywania  stażu urzędniczego (Dz.U. 2023 poz. 2016)
  • Wyłoniony w drodze konkursu kandydat odbywa staż urzędniczy, który ma na celu praktyczne i teoretyczne przygotowanie do wykonywania obowiązków urzędnika w prokuraturze. Staż urzędniczy trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem. W okresie stażu wybrana osoba zatrudniona jest na czas określony.
  • Oferty, które nie spełnią wymogów formalnych, niekompletne oraz przesłane po terminie  nie będą brane pod uwagę  (decyduje  data doręczenia lub data stempla pocztowego). Oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie.
  • Kandydaci zakwalifikowani do kolejnych etapów konkursu zostaną powiadomieni o terminie i miejscu ich przeprowadzenia poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej Prokuratury Regionalnej w Krakowie oraz w jej siedzibie na tablicy ogłoszeń, nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia kolejnego etapu konkursu.
  • Kandydaci, którzy nie spełnią warunków formalnych bądź nie zostaną zakwalifikowani do kolejnych etapów konkursu proszeni są o odbiór osobisty oryginałów dołączonych do złożonej w toku rekrutacji dokumentacji.

             Prokuratura Regionalna w Krakowie nie osiąga wskaźnika 6% zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w związku z tym, stosownie do art. 3b ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (t.j. Dz. U. 2023 poz. 1917) pierwszeństwo w zatrudnieniu przysługuje osobie niepełnosprawnej, o ile spełnia wymagania na dane stanowisko. Jednocześnie przyjęta została zasada, że pierwszeństwo osoby niepełnosprawnej do zatrudnienia brane jest pod uwagę w przypadku uzyskania przez kandydatów takiej samej liczby punktów. Do składania dokumentów zachęcamy także osoby niepełnosprawne, z tym że w trzypiętrowym budynku Prokuratury Regionalnej w Krakowie przy ul. Cystersów 18 nie ma windy.

 

Pozostałe informacje:

•           Podczas I etapu konkursu powołana przez Prokuratora Regionalnego w Krakowie Komisja Konkursowa dokona oceny czy zgłoszenia kandydatów spełniają wymogi formalne.

•           Lista osób dopuszczonych do udziału w II etapie konkursu zostanie umieszczona w BIP oraz na tablicy ogłoszeń w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie najpóźniej na 7 dni przed terminem II etapu mającego na celu sprawdzenie wiedzy poprzez rozwiązanie testu z zakresu: ustawy z dnia 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuraturze (j.t. Dz.U. 2024 poz. 390) (zagadnienia ogólne) oraz rozwiązanie zadania praktycznego, sprawdzającego umiejętność obsługi programów z pakietu MS Office.

•           III etap konkursu, obejmujący rozmowę kwalifikacyjną odbędzie się nie wcześniej niż 7 dni po zakończeniu etapu II. Lista osób dopuszczonych do końcowego etapu zostanie zamieszczona w BIP oraz na tablicy ogłoszeń w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie wraz z dokładnym terminem jego rozpoczęcia.

•           Wyłoniony w drodze konkursu kandydat odbywa staż urzędniczy, który ma na celu praktyczne i teoretyczne przygotowanie do wykonywania obowiązków urzędnika w prokuraturze. Staż urzędniczy trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem. W okresie stażu wybrana osoba zatrudniona jest na czas określony.

•           Wynagrodzenie kandydata na stanowisko stażysty wyłonionego w drodze konkursu zostanie ustalone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 marca 2017 r. w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego (Dz.U. 2023 poz. 2016 t.j.).

•           Zgodnie z § 3a ust. 2 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów  i prokuratury (j.t. Dz.U. 2018 poz. 577) osoba wybrana w drodze konkursu na staż urzędniczy, która wykaże się wymaganą programem stażu urzędniczego wiedzą teoretyczną, w szczególności znajomością organizacji i funkcjonowania sądu lub prokuratury, umiejętnościami stosowania tej wiedzy w praktyce oraz znajomością metod i techniki pracy biurowej – zostanie decyzją Prokuratora Regionalnego w Krakowie zwolniona z obowiązku odbywania stażu urzędniczego lub jego części, 

•           Osobom, które nie spełnią wymogów formalnych, Prokuratura Regionalna w Krakowie nie odpowiada na oferty i nie zwraca złożonych dokumentów.

•           Osoby niezakwalifikowane do udziału w II etapie konkursu proszone są o osobisty odbiór dołączonych do wniosku o zatrudnienie na stanowisku stażysty oryginałów dokumentów, w terminie 30 dni od daty ogłoszenia komunikatu. Po upływie tego terminu dokumenty te zostaną komisyjnie zniszczone.

 

Dane kontaktowe i miejsce składania dokumentów

Materiały

Załączniki​_formularze
załaczniki​_formularze.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}