Regionalne Warsztaty dla nauczycieli klas fortepianu
21.01.2024
CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II st. im. JULIUSZA ZARĘBSKIEGO
W INOWROCŁAWIU
zapraszają na
Regionalne Warsztaty dla nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych I i II st.
„Aparat pianisty a możliwość realizacji artystycznej struktury utworu”
Wykładowca: prof. Andrzej Tatarski AM Poznań
Wykłady i lekcje otwarte odbędą się w dniach 7 -8 marca 2024 roku w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16a).
Zgłoszenia nauczycieli i uczniów (z podanym programem) wypełnione pismem komputerowym prosimy przesyłać do dnia 29.02.2024 r. na adres: sekretariat@psmino.com.pl
Harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły w dniu 04.03.2024 r. Pedagodzy uczestniczący w warsztatach otrzymają stosowne zaświadczenia.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru repertuaru do realizacji (ze względu na ograniczone ramy czasowe).
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor
Józef Henke
Andrzej Tatarski ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w klasie prof. Olgi Iliwickiej-Dąbrowskiej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na studiach podyplomowych pod kierunkiem prof. Vlado Perlemutera w Paryżu.
Od szeregu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w krajach Europy, Ameryki i Azji (m.in.: w USA, Japonii, Korei Płd., na Jamajce, Kubie, we Francji, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, w krajach byłego ZSRR, we Włoszech, Austrii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji).
Uczestniczy w renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak: Poznańska Wiosna Muzyczna, Warszawska Jesień, Dni Kompozytorów Krakowskich, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Wratislavia Cantans, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach.
Jest zapraszany na recitale chopinowskie do Żelazowej Woli i Łazienek.
W zróżnicowanym i rozległym repertuarze solowym i kameralnym pianisty znaczącą rolę odgrywają utwory kompozytorów polskich XIX i XX wieku. Artysta dokonał także wielu prawykonań utworów współczesnych kompozytorów polskich.
W kręgu zainteresowań Andrzeja Tatarskiego pozostaje również muzyka francuska, w tym twórczość Oliviera Messiaena – którego cykle Katalog ptaków oraz Sześć szkiców ptasich wykonał jako pierwszy polski pianista.
W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne nagrania archiwalne dla radiofonii polskich i zagranicznych, nagrania płytowe, telewizyjne i filmowe. Dla firmy Selene utrwalił m.in. kompozycje fortepianowe Henryka i Józefa Wieniawskich, Raula Koczalskiego i Ignacego Friedmana, dla firmy Dux Harnasie Szymanowskiego w wersji na dwa fortepiany oraz utwory kameralne A. Szeluto, realizując pierwsze w historii światowej fonografii nagrania tych utworów.
Jako pianista-kameralista dokonał wielu nagrań płytowych z najwybitniejszymi polskimi artystami.
Bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kameralnych. Wykłada na kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą (Czechy, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Niemcy, Turcja, Ukraina, USA, Włochy).
Przez wiele lat prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego Poznaniu.
Materiały
Formularz zgłoszeniowyFormularz_zgłoszenia_Warsztaty_regionalne.pdf 0.18MB