W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Serwisu Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gołdapi

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gołdapi zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://www.gov.pl/web/psse-goldap zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gołdapi

Data publikacji strony internetowej: 2021-03-26

Data ostatniej istotnej aktualizacji : 2022-12-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Serwis został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
Nieustannie poszukujemy rozwiązań aby zwiększyć dostępność i użyteczność naszej strony internetowej.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych  z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:

Treści niedostępne:

Mapa placówek nie jest dostępna i jest wyłączona z obowiązku zapewnienia dostępności.

Nie wszystkie linki mogą być aktualne. 

Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:

  • pochodzą z różnych źródeł,
  • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
  • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Pliki wytworzone przez inne podmioty niż Powiatowa  Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi i przekazane do publikacji w formie papierowej lub skanów nie są dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych.

Treści archiwalne, niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-26
  • Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-05-08

 Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
ul. Wolności 11, 19-500 Gołdap

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Skargi i odwołania

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi  zlokalizowany jest przy

ul. Wolności 11. Jest to budynek 2 kondygnacyjny. 

Poszczególne odziały PSSE mieszczą się na drugim piętrze:

I piętro: Dyrekcja, Sekretariat, Księgowość.

II piętro: Kadry, Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna, Higiena Komunalna, Higiena Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku, Higiena Dzieci i Młodzieży, Epidemiologia, Szczepienia, Nadzór Zapobiegawczy, Higiena Pracy.

Po wejściu do budynku znajdują się schody wyposażone w poręcz po jednej stronie.  Dostępne jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach wejściowych do budynku zainstalowany jest dzwonek z oznakowaniem dla osób niepełnosprawnych, wzywający osobę/sekretarkę PSSE. Budynek nie posiada windy, brak jest  pętli indukcyjnych oraz brak oznaczeń w alfabecie Braille’a.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

Klient może komunikować się z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poprzez: e-mail, ePUAP oraz drogą tradycyjną - pocztową. Nie ma możliwości skorzystania ze zdalnego dostępu online do usług tłumacza przez strony internetowe i aplikacje.

W budynku preferowana jest obsługa alternatywna poprzez kierowanie interesantów do Sali narad i tam załatwianie spraw. Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą umówić się telefonicznie lub e-mailowo z pracownikiem PSSE w celu pomocy w załatwieniu sprawy.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych: osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, a tym samym także do budynku PSSE w Gołdapi.


Warunkiem wejścia na teren budynku PSSE z psem asystującym, psem przewodnikiem jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.

 

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.11.2022 14:04 Tomasz Mikielski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Edyta Mazur
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności 5.0 08.05.2024 09:01 Tomasz Mikielski
Deklaracja dostępności 4.0 15.03.2023 10:37 Tomasz Mikielski
Deklaracja dostępności 3.0 15.03.2023 10:05 Tomasz Mikielski
Deklaracja dostępności 2.0 15.12.2022 07:55 Dominika Snarska - Bujnowska
Deklaracja dostępności 1.0 05.11.2022 14:04 Tomasz Mikielski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}