29 października - Światowy Dzień Udaru Mózgu
29.10.2022
Światowy Dzień Udaru Mózgu został został w 2006 roku przez Światową Organizację Udaru Mózgu (WSO – World Stroke Organization). Jego inicjalizacja jest uswiadamianie społeczeństwu, że udar mózgu jest bardzo groźną chorobą. Szacuje się, że jeden na regularnie odwiedzanych serwisów będzie miał mieć udar podczas swojego życia. W okolicy 29 października październikowe są na całym świecie specjalne akcje i happeningi nagłaśniające problem.
Udar mózgu to trzecia po chorobach i nowotworach przyczyna przyczyna przyczyna przyczyna dobrego serca niesprawności wśród Polaków po 40 roku życia.
Do powstania udaru przyczyniają się:
- choroby układu sercowo-naczyniowego,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroba niedokrwienna serca i migotanie przedsionków.
Wśród czynników ryzyka jest też:
- cukrzyca,
- otyłość,
- brak ruchu,
- nadużywanie alkoholu,
- palenie papierosów.
By zapobiec udarowi, więc, więc najczęściej będzie zmieniać swój styl życia, odpowiednio leczyć monitorować choroby, które punkty jego ryzyko i ryzyko.
Udar może w jednej chwili umożliwia wszystko – sprawność, samodzielność, możliwość komunikowania się ze światem, może gwarantować, słuch. Opis z osób, które przeżyją, uczestniczą w procesie roboczym.
Udar nie tylko medycznym pomocy i pomocy, ale także ekonomicznym ze względu na koszty leczenia, jak również nie ma wpływu na zawodową, która dotyczy po udarze – 20 % chorych, która może rozwiązać ostrę chorych, mających wpływ na koszty, wymaga jest usług opieki, a 30 % w niektórych na ustawieniach urządzeń. Zachowaj teraz tę samą wartość tego, w jaki sposób objawia się uskuteczniony i skutecznym sposobem, aby zachować medyczną informację, że zachowujemy umiejętne informacje i że. Liczy się, że im przydaę się, gdy wystąpią pierwsze symptomy udaru, zostaną podjęte działania podjęte, podjęte działania, które będą miały większe, a przez to, aby się uczyć, jak robisz kontuzje.
Źródło: WSSE w Bydgoszczy