W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Serwisu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grajewie

Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Grajewie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/web/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej

Data publikacji strony internetowej: 2021-02-23

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-02-23.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:

  • mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
  • pochodzą z różnych źródeł,
  • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
  • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  • Brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.

 

Oświadczenie sporządzono dnia 2021-02-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Magdą Buziewicz, adres poczty elektronicznej psse_gw@op.pl  Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 86 272 26 00. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu
7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Grajewie, Plac Niepodległości 12, 19-200 Grajewo

  • Budynek PSSE w Grajewie posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym. W związku z powyższym kwestia załatwienia spraw urzędowych przez osoby niepełnosprawne odbywa się poprzez zgłoszenie takiej potrzeby pracownikowi w Sekretariacie PSSE w Grajewie (np. poprzez kontakt telefoniczny bądź wiadomość elektroniczną). Informacja zostaje przekazana do pracownika z danego pionu, po czym ów pracownik obsługuje interesanta w wyznaczonym, dogodnym miejscu.
  • Przed wejściem do budynku znajdują się dwa stopnie, a po wejściu do budynku kolejne trzy stopnie których pokonanie, w razie potrzeby, wspomoże pracownik odpowiedzialny za zapewnianie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim zapewniony jest schodołaz gąsienicowy dzięki któremu pracownik przeszkolony pomoże dostać się do pomieszczeń stacji.
  • Dojście do budynku jest utwardzone .
  • Korytarz w obiekcie jest dostępny i szeroki, co zapewnia bezproblemową komunikację osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w strefie całego parteru.
  • Lokal placówki wyposażony jest w jedną łazienkę nieprzystosowaną do wjazdu osób
    z niepełnosprawnościami.
  • Wstęp do budynku osobom korzystającym z psa asystującego jest zapewniony.
  • Stacja dysponuje parkingiem bez miejsca postojowego  przeznaczonego  dla osób
    z niepełnosprawnościami.
  • Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu oraz online.
{"register":{"columns":[]}}