Akcje, kampanie, projekty
-
21.11.2022Kampania #jedynytakitest - tylko 10-20% dorosłych Polaków wykonało ten test!Kampania społeczna #jedynytakitest ma koncentrować się na budowaniu świadomości, że każde zakażenie HIV wykryte na wczesnym etapie, daje możliwość skutecznego leczenia. Podstawą jest jednak profilaktyka i wykonywanie badań diagnostycznych, tak jak w przypadku innych chorób, np. nowotworów piersi, raka płuc czy marskości wątroby.
-
03.11.2022Apel Prezesa Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania GrypyOgólnopolski Program Zwalczania Grypy — inicjatywa, której nadrzędnym celem jest ograniczanie konsekwencji medycznych, społecznych i gospodarczych związanych z zachorowaniami na grypę.
-
02.11.2022Wybieraj bezpieczną żywnośćEuropejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarny (GIS) rozpoczął realizację kampanii pn. „Wybieraj bezpieczną żywność”, która ma na celu uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka. Ma ona również pomóc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących codziennych wyborów żywieniowych.
-
05.08.2021Kręci-mnie-bezpieczeństwo-nad-wodą
-
08.07.2021Uważaj na siebie podczas wakacji
-
12.03.2021Światowy Dzień NerekW dniu 11 marca br. obchodzimy Światowy Dzień Nerek. Został on powołany z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Nefrologicznego i Międzynarodowej Federacji Fundacji Nerek.
-
Myję ręcę bo wiem więcejMyj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.
-
Serwis kąpieliskowy
-
Promocja zdrowiaDziałania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynikają z założeń krajowych (Ustawy o Inspekcji Sanitarnej, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Programu Zdrowia), wojewódzkich (Wojewódzkiego Programu Promocji i Ochrony Zdrowia, Wojewódzkiego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, Programu Przeciwdziałania Narkomanii), sytuacji epidemiologicznej, społecznej, demograficznej województwa. Ich inicjacją i koordynacją na poziomie wojewódzkim zajmują się pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Organizują, prowadzą, koordynują i nadzorują działalność oświatowo-zdrowotną w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.
-
Odra