W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sekcja Higieny Środowiska - Higiena Pracy

Kontakt:

email: hs.psse.pabianice@sanepid.gov.pl

tel: 42 291 96 38

       42 291 96 43

 

Zadania z zakresu Higiena Pracy:

  1. Nadzór sanitarny nad przestrzeganiem przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne w zakresie warunków zdrowotnych środowiska pracy.

  2. Nadzór sanitarny nad przestrzeganiem przez producentów, importerów, osoby wprowadzające do obrotu substancje chemiczne i ich mieszaniny oraz przez użytkowników substancji i ich mieszanin, obowiązków wynikających z przepisów o substancjach chemicznych i ich mieszaninach oraz rozporządzeń Wspólnoty Europejskiej w niej wymienionych.

  3. Nadzór nad przestrzeganiem przez podmioty wprowadzające do obrotu prekursory kategorii 2 i 3, obowiązków wynikających z przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. z 2020 r., poz. 2050 z późn. zm.).

  4. Kontrola przestrzegania przepisów dotyczących wprowadzania do obrotu produktów biobójczych i substancji czynnych oraz ich stosowanie w działalności zawodowej.

  5. Kontrola przestrzegania warunków i ograniczeń wprowadzania do obrotu i stosowania oraz właściwości środków powierzchniowo czynnych i detergentów zawierających środki powierzchniowo czynne.

  6. Kontrola zakładów pracy stosujących w działalności zawodowej substancje, preparaty, czynniki lub procesy technologiczne o działaniu rakotwórczym lub mutagennym.

  7. Nadzór nad warunkami bezpiecznego usuwania wyrobów zawierających azbest.

  8. Nadzór nad przestrzeganiem zakazu wytwarzania i wprowadzania do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.

  9. Nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczących prowadzenia przez przedsiębiorców działalności w zakresie wytwarzania, przetwarzania, przerabiania, przywozu, wywozu, wewnątrzwspólnotowej dostawy lub wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz wprowadzania do obrotu nowej substancji psychoaktywnej, w tym w postaci mieszaniny lub w wyrobie.

  10. Prowadzenie postępowań i dokumentacji w sprawach chorób zawodowych.

Materiały

Materiały do pobrania
{"register":{"columns":[]}}