W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania Komisji Europejskiej na rzecz szczepień „United In Protection”

20.02.2023

LifelongApproach_TW

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż rozpoczęła się kampania Komisji Europejskiej  „United In Protection”. Jej głównym celem jest zwiększenie zaufania poprzez podniesienie świadomości  korzyści płynących ze szczepień. Kampania obejmuje cztery główne aspekty szczepień, pod hasłem „Zaszczep się: spraw, by szczepionki działały”:

  1. Podejście do szczepień przez całe życie: skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli itp.
  2. Zmniejszanie braków w szczepieniach COVID-19: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  3. Zwiększenie ochrony przed grypą sezonową: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  4. Skoncentrowanie się na szczepieniach przeciwko HPV: skierowanie do dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, studentów, rodziców, nauczycieli.

Zapraszamy do zapoznania się z rzetelnymi i sprawdzonymi informacjami dotyczącymi szczepień, które  dostępne są na stronie internetowej https://vaccination-protection.ec.europa.eu/index.

Ponadto informujemy, iż pod adresem https://vaccination-info.eu/pl dostępny jest również Europejski Portal Informacji o Szczepieniach. Głównym przeznaczeniem strony jest dostarczanie dokładnych, obiektywnych i aktualnych danych na temat szczepionek i szczepień. Zawiera ona też opis mechanizmów stosowanych w Unii Europejskiej (UE) zapewniających, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

Strona internetowa została opracowana przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) we współpracy z Komisją Europejską — a konkretnie jej Dyrekcją Generalną ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) — oraz Europejską Agencją Leków (EMA). Jest to inicjatywa Unii Europejskiej, opracowywana od przyjęcia w grudniu 2018 r. zalecenia Rady w sprawie ściślejszej współpracy w zakresie przeciwdziałania chorobom zwalczanym drogą szczepień.

{"register":{"columns":[]}}