Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu
Dostępność cyfrowa
Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Przemyślu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej
Strona ta jest utrzymywana w serwisie gov.pl
Data publikacji strony internetowej: 2008-01-08
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-05-22
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Występują elementy strony, po których poruszanie się jedynie klawiaturą jest utrudnione.
- Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- brak w niektórych przydatkach poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-12-07
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-08-27
Jesteśmy przekonani, że dostępność jest procesem, nad którym pracujemy każdego dnia.
Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej lub zamieszczonych na niej treści prosimy zgłaszać do: Krzysztof Rybotycki, e-mailowo na adres: krzysztof.rybotycki@sanepid.gov.pl lub dzwoniąc na numer telefonu: 16 670 76 91.
W przypadku niedostępności cyfrowej poszczególnych artykułów lub materiałów do pobrania lub na adres e-mail dostepny.gov@mc.gov.pl lub telefonicznie +48 22 250 01 15. W przypadku problemu z dostępnością struktury strony.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- dane osoby zgłaszającej,
- wskazanie adresu strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
- opis na czym polega problem,
- sposób kontaktu.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji, za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu ul. Mariacka 4, 37-700 Przemyśl
Kierunek obiektu: wejście główne do budynku znajduje się bezpośrednio od strony ulicy Mariackiej. Powiatowa Stacja w Przemyślu ma tylko jeden budynek z obsługą klientów.
Wejście do budynku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Przemyślu dostosowane jest dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Bezpośrednio za drzwiami wejściowymi znajduje się platforma schodowa dla wózków inwalidzkich.
Parking Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Przemyślu wyposażony jest w jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, znajdujące się bezpośrednio za bramą wjazdową na plac.
Bezpośrednio za pomieszczeniem Kancelarii Ogólnej po prawej stronie znajduje się toaleta dostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Po uprzednim umówieniu wizyty w urzędzie Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu zapewnią wszelaką pomoc osobie odwiedzającej.
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
Budynek wyposażony jest w system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT.
Budynek wyposażony jest w przenośne urządzenie pętli indukcyjnej. Pętla znajduje się w pomieszczeniu Kancelarii Ogólnej na parterze po prawej stronie od wejścia do budynku. Tam należy zgłosić chęć skorzystania z urządzenia.
Klient może komunikować się z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu poprzez e-mail: psse.przemysl@sanepid.gov.pl, ePUAP oraz drogą tradycyjną - pocztową.