W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dostępność

Deklaracja dostępności Serwisu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siemiatyczach

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siemiatyczach.

Data publikacji strony internetowej: 2020-12-06
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-07-13

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści

  • Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym
  • Brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików lub załączników w formacie PDF, DOC, itp.

Wyłączenia

Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo naszych starań, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:

  • dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne oraz dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych i te opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności;
  • dokumenty są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt;
  • pliki wytworzone przez inne podmioty niż Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach i przekazane do publikacji w formie papierowej lub skanów nie są dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych;
  • treści archiwalne, niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Deklarację sporządzono dnia 08.03.2020 r.
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 13.07.2023 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny. 

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Koordynator ds. dostępności

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Martyna Sak:

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Zapewnienie dostępności cyfrowej

Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie powinno zawierać:

  • dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem;
  • wskazanie strony internetowej, która ma być dostępna cyfrowo;
  • wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem;
  • wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Żądanie powinno być zrealizowane niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni od dnia jego wystąpienia. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie poinformujemy o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od daty wystąpienia zgłoszenia.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, zaproponujemy alternatywny sposób dostępu do informacji w szczególności poprzez kontakt telefoniczny, korespondencyjny lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

W przypadku, gdy nasze działania związane z dostępnością cyfrową nie będą zadowalające, można złożyć skargę do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku. Po wyczerpaniu wskazanych wyżej możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siemiatyczach mieści się w budynku przy
ul. Kościuszki 35, 17-300 Siemiatycze.

  • Do budynku prowadzi jedno wejście od ul. Tadeusza Kościuszki.
  • Przed budynkiem znajduje się parking z wyznaczonym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.
  • Przed budynkiem znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych.
  • W budynku na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Załatwienie spraw urzędowych przez osoby niepełnosprawne odbywa się poprzez zgłoszenie takiej potrzeby koordynatorowi ds. dostępności lub pracownikowi w Sekretariacie PSSE w Siemiatyczach (np.: poprzez kontakt telefoniczny bądź wiadomość elektroniczną). Informacja zostaje przekazana do pracownika z danego pionu, po czym ów pracownik obsługuje interesanta w wyznaczonym, dogodnym miejscu.

Zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno – komunikacyjnej

Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:

  1. dane kontaktowe wnioskodawcy,
  2. wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno - komunikacyjnym,
  3. wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą,
  4. wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Żądanie powinno być zrealizowane niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe niezwłocznie poinformujemy o przyczynach opóźnienia i wskażemy nowy termin nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku o zapewnienie dostępności.

Jeżeli zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku nie jest możliwe lub znacznie utrudnione, niezwłocznie powiadomimy o braku możliwości zapewnienia dostępności i zapewnimy dostęp alternatywny.

Język migowy

Skorzystanie z tłumacza języka migowego możliwe jest na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami w formie określonej w tym wniosku. Usługę należy zgłosić co najmniej 3 dni przed wizytą. Świadczenie to jest bezpłatne.

Osoby niepełnosprawne mają prawo do skorzystania, w celu załatwienia sprawy w PSSE w Siemiatyczach, z pomocy wybranej przez siebie osoby, w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy (wybrana osoba powinna mieć ukończone 16 lat).

{"register":{"columns":[]}}