W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ambasada RP w Singapurze oficjalnym partnerem tegorocznej edycji szczytu energetycznego ACES 2022

07.10.2022

Asia Clean Energy Summit (ACES) to część odbywającego się co roku najważniejszego wydarzenia branży energetycznej w rejonie Azji Płd.-Wsch. - Międzynarodowego Tygodnia Energii w Singapurze (Singapore International Energy Week - SIEW). 

Asia Clean Energy Summit 2022

Ambasada RP została oficjalnym partnerem wydarzenia, a polskie podmioty wezmą udział również w tegorocznej edycji, odbywającej się w dniach 26-28 października. 

Asia Clean Energy Summit (ACES) to część odbywającego się co roku najważniejszego wydarzenia branży energetycznej w rejonie Azji Płd.-Wschodniej: Międzynarodowego Tygodnia Energii w Singapurze (Singapore International Energy Week - SIEW). 

Forum ACES jest współorganizowane z działającym w ramach NTU Instytutem Badań nad Energią (Energy Research Institute, ERI@N) i Singapurskim Instytutem Badań nad Energetyką Solarną (Solar Energy Research Institute of Singapore, SERIS), a także wspierane przez Azjatycki Bank Rozwoju (Asian Development Bank, ADB), singapurską Agencję Rozwoju Gospodarki (Economic Development Board, EDB) oraz singapurski Urząd ds. Rynku Energii (Energy Market Authority, EMA).

ACES jest wiodącym w Azji wydarzeniem poświęconym czystym technologiom w energetyce. Zapewnia ono wspólną platformę dla liderów zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego, w celu wspierania współpracy nad kluczowymi zagadnieniami związanymi z promocją czystej energii w przyszłości.

Ambasada RP została partnerem wspierającym wydarzenie ACES 2022 - z uwagi na dotychczasowe doświadczenie Polski w zakresie transformacji energetycznej i ambicje naszego kraju w zakresie czystej energii. Kryzys energetyczny w Europie będzie skłaniał do przyspieszonego poszukiwania nowych źródeł energii, a polskie firmy mają już w tym zakresie gotowe rozwiązania, które mogą być skutecznie stosowane na całym świecie.

Po sukcesie edycji 2022, w której doświadczenia Polski prezentowali eksperci w zakresie energetyki wodorowej (Tomoho Umeda, Przewodniczący Komitetu ds. Technologii Wodorowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej), ultranowoczesnych rozwiązań z zakresu energetyki solarnej (Olga Malinkiewicz, założycielka i członek zarządu firmy Saule Technologies) oraz elektromobilności (Maciej Mazur, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych), tegoroczna edycja konferencji ACES koncentruje się na zagadnieniach związanych z obecnym kryzysem energetycznym.

W konkursie dla start-upów – PowerACE 2022 - udział bierze podmiot z Polski: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny. Prezentowany projekt dotyczy energooszczędnych materiałów i zrównoważonych rozwiązań dedykowanych dla przemysłu budowlanego.

{"register":{"columns":[]}}