W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacje o szpitalu tymczasowym

16.11.2020

W ramach strategii Rządu RP w walce z epidemią koronawirusa jest tworzenie szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. Szpitale tymczasowe mają pomóc w walce z epidemią. W Opolu taki szpital powstaje w Centrum Wystawienniczo Kongresowym.

loga instytucji zaangażowanych w budowę szpitala tymczasowego

W związku z ciągle rosnącą dobową liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2, pomimo zorganizowanej i na bieżąco analizowanej bazy łóżek dla pacjentów COVID-19, w perspektywie przyrostu zachorowań, istnieje konieczność uruchomienia dodatkowych łóżek w szpitalu  tymczasowym.

Do szpitali tymczasowych będą kierowani pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji, z różnym stopniem nasilenia objawów. Zaplanowano utworzenie 150 łóżek – wszystkie z dostępem do tlenoterapii, w tym 38 spełniających wszelkie standardy stanowisk intensywnej terapii.

W szpitalu tymczasowym będzie zapewniona pełna diagnostyka,.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu został tzw. szpitalem koordynującym dla szpitala tymczasowego.

Dla osób pracujących w szpitalu tymczasowym, dostępny jest „hotel dla medyka” w Opolu. Personel szpitala tymczasowego będzie mógł skorzystać z zakwaterowania i wyżywienia bezpłatnie.

Lokalizacja

Wojewoda Opolski zarekomendował Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Wrocławska 158, 45-835 Opole, jako obiekt przeznaczony do przekształcenia w szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na COVID-19. CWK zlokalizowane jest w strefie gospodarczej Opola i jest dobrze skomunikowane pod względem infrastrukturalnym z najważniejszymi ciągami komunikacyjnymi Opolszczyzny. Nieruchomość gruntowa, na której postawiony jest CWK, jest utwardzona i wynosi ok. 2 hektary. Wokół CWK znajduje się kilkaset miejsc parkingowych, na których będzie możliwość utworzenia lądowiska oraz bezkolizyjnych dojazdów do CWK. W bezpośredniej okolicy brak jest zabudowy miejskiej. CWK posiada do zagospodarowania powierzchnię 2,5 tyś m, na której jest możliwość utworzenia ok. 150 łóżek dla pacjentów COVID-19.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}