W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Opolscy Operatorzy Numeru Alarmowego wyróżnieni! Tak uczciliśmy Europejski Dzień Numeru 112

11.02.2021

Operatorzy numeru alarmowego dziennie przyjmują nawet nieco ponad 200 zgłoszeń, w skali roku nawet o 350 tysiącach. Od odpowiedniego poprowadzenia rozmowy ze zgłaszającym nierzadko zależy czyjeś życie. – To nie łatwa służba, dedykowana odpowiedzialnym i wytrwałym osobom – mówił dziś Wojewoda Opolski Adrian Czubak, który wręczył w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnienia pięciorgu operatorom.

Europejskie Święto Numeru Alarmowego

Dziś (11.02) obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Z tej okazji wojewoda opolski osobiście podziękował pracownikom opolskiego CPR za ich zaangażowanie w niesienie pomocy innym. - Tam, gdzie bezpośrednio pomaga się osobom kierując pomoc, kierując odpowiednie jednostki, pomagając i doradzając, to jest służba, służba na rzecz drugiego człowieka. Praca w tak charakterystycznej jednostce jak CPR wymaga wielkiego poświęcenia. Trzeba być odpowiedzialnym, dobrze zorientowanym jak zachować spokój - podkreślał Adrian Czubak, Wojewoda Opolski.

Specjalne wyróżnienie od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, trafiło do rąk pięciorga operatorów. - To praca bardzo odpowiedzialna, nie raz stresująca. Są sytuacje stresujące, są ciężkie zgłoszenia. Naszym zadaniem też jest uspokojenie tych ludzi. Myślę, że robimy to jak najlepiej - komentuje Sylwia Szumska, operator numeru alarmowego.  

Wojewoda odczytał również list, jaki Minister Mariusz Kamiński skierował do operatorów, wręczył także kwiaty oraz kosz słodyczy.

Przy okazji dzisiejszego święta Ditmar Kurzał, z-ca kierownika CPR w Opolu zwrócił uwagę na wciąż duży odsetek zgłaszania fałszywych zdarzeń. - Te zgłoszenia wiążą się z głupimi żartami albo są to zgłoszenia głuche. Są to także zgłoszenia od osób z problemami psychicznymi, które potrafią do nas wydzwaniać po kilkaset razy np. w nocy. Takie telefony oczywiście zgłaszamy na policję – mówi.

W kraju numer alarmowy 112 funkcjonuje już od 9 lat. Obecnie w opolskim CPR pracuje 29 certyfikowanych operatorów.

 

 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}