W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szpital w Białej z nowoczesną aparaturą!

4 mln złotych kosztowały urządzenia medyczne, które trafiły do szpitala w Białej! Dzięki wsparciu rządu, w placówce uruchomiono instalacje tlenową oraz pracownię tomografii.

Zdjęcie prezentuje otwór aparatury do badania tomograficznego. Przez otwór, który znajduje się w centralnej części kadru, na dalszym planie w tle, widać uczestników uroczystego otwarcia pracowni tomograficznej. Wśród osób stojących w kadrze widać wojewodę opolskiego. Wojewoda trzyma swoje dłonie ułożone w pięść, na wysokości brzucha. Ubrany jest w jasny garnitur i czerwony krawat. Po jego prawej stronie stoi wysoki mężczyzna w średnim wieku. Spogląda w dal. Na przeciw wojewody widać leżankę - element wyposażenia pracowni tomografii.

- Kolejne urządzenia będą trafiać do placówek medycznych województwa opolskiego i to nie tylko dlatego, że zbliża się czwarta fala koronawirusa - zapewnia wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który 18 sierpnia br. uroczyście przeciął wstęgę do nowopowstałej pracowni tomografii.

- 125 lat temu było otwarcie naszego szpitala, my otwieramy nowe instalacje, I na uwadze mamy, by te instalacje były zaszczytem dla organizatorów ochrony zdrowia i administracji, a były też błogosławieństwem dla naszych chorych – podkreśla Zdzisław Juszczyk, dyrektor lecznicy w Białej.

Mobilna pracownia tomografii rozpoczęła swoją działalność w minioną środę. To, że powstała jest zasługą działań wojewody opolskiego, który wskazał na pilność inwestycji. Pracownia została w całość sfinansowana ze środków budżetu państwa.

Szpital w Białej otrzymał również rządowego dofinansowanie w kwocie niemal 248 tys. zł na realizację zadania pn. „Postawienie zbiornika na ciekły tlen oraz uzupełnienie instalacji tlenowej. Przebudowa drogi dojazdowej do zbiornika” (w ramach wnioskowania o środki inwestycyjne z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, będącego w dyspozycji Ministra Zdrowia). Wartość inwestycji to 354 tys. zł, z czego 106 tys. pochodzi z budżetu gminy Biała. - Opolska służba zdrowia wymaga inwestycji, wymaga dosprzętowienia i to w tej chwili się dzieje. Oczywiście rozpoczynamy od tych szpitali "frontowych", czyli tych, które były przekształcane jako pierwsze w szpitale koronawirusowe – dodaje wojewoda.

W uroczystym uruchomieniu nowych urządzeń medycznych udział wzięła m.in. poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, przedstawiciele samorządu terytorialnego, duchowni oraz pacjenci placówki.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}