W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja „Bezpieczna rodzina” okazją do podziękowań dla pracowników socjalnych

18.12.2024

Konferencja „Bezpieczne rodzina” przygotowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku i Wydział Polityki Społecznej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego była okazją do dyskusji o nowoczesnych metodach pracy środowiskowej, ale też do podziękowania pracownikom socjalnym za ich całoroczny trud

Konferencja dla pracowników socjalnych "Bezpieczna rodzina"

Rodzina jest najważniejsza, w niej się wszystko zaczyna. Dobrze funkcjonująca rodzina daje nam poczucie bezpieczeństwa, kształtuje nas i daje nam to, co najcenniejsze, czyli czas i obecność drugiego człowieka

 – nawiązał do tematu konferencji wojewoda Jacek Brzozowski w przemówieniu otwierającym wydarzenie.

Wojewoda dziękował pracownikom społecznym za ich odpowiedzialną i często trudną pracę, po czym wręczył srebrne Medale za Długoletnią Służbę dwóm zasłużonym pracownicom socjalnym: Agnieszce Balicie – instruktorce terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach oraz Annie Nowak-Wysockiej – starszej specjalistce pracy socjalnej w MOPR w Suwałkach.

Specjalne podziękowania z rąk dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Bożeny Tomaszewskiej, trafiły do rąk przedstawicieli organizacji zaangażowanych w realizację projektu mieszkalnictwa wspomaganego „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”. W ramach tej inicjatywy osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa, pod okiem pracowników społecznych uczą się samodzielnego życia w udostępnionych im mieszkaniach.

Program konferencji obejmował także film prezentujący Centrum Pomocy Dzieci KLANZA oraz prelekcje. Anna Czerniakiewicz przedstawiła nowoczesne metody terapii rodzin, w których występuje problem krzywdzenia dzieci, a Justyna Bacławska opowiedziała, jak rozmawiać z dzieckiem, które doświadcza przemocy domowej.

W województwie podlaskim pracuje ponad 750 pracowników socjalnych. Mają oni pod swoją opieką tysiące osób potrzebujących wsparcia – np. w roku 2023 korzystało z niego 30,5 tysiąca rodzin, czyli w sumie niemal 61 tys. osób.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}