W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie oddziału ginekologicznego i poradni specjalistycznych w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem

01.04.2022

W piątek (1.04) odbyło się otwarcie wyremontowanego Oddziału Ginekologicznego, Poradni Chirurgii Ogólnej, Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Poradni Chirurgii Naczyniowej oraz Pracowni USG i Pracowni Endoskopii w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem. Jest to kolejny etap kilkuletniej inwestycji związanej z modernizacją placówki. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Otwarcie oddziału ginekologicznego i poradni specjalistycznych w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem
Podstawowym zadaniem Oddziału Ginekologicznego jest diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych. Jak powiedziała dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz: głównym celem jest zapewnienie pacjentkom najwyższej jakości usług medycznych.
 
- Oprócz kompleksowej opieki realizowanej w oparciu o indywidualny plan leczenia, zależy nam również na wysokim standardzie hospitalizacji. Dzięki modernizacji pomieszczeń Oddziału i poprawie warunków, do korzyści płynących z opieki profesjonalnej kadry medyczny dołącza wyższy komfort pobytu pacjenta - mówiła dyrektor Szpitala.
 
Poradnie oraz Pracownie USG i Endoskopii stanowią nieodłączny element podczas kompleksowej opieki nad pacjentem. Zmodernizowane pomieszczenia oraz wyposażenie ich w  najnowocześniejszy sprzęt to kolejny krok do podwyższenia jakości usług medycznych w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem.
 
Generalna przebudowa całego obiektu rozpoczęła się pod koniec 2019 r. Teraz na swoją kolej czekają jeszcze oddziały wewnętrzny oraz anastezjologii i intensywnej terapii. Otwarcie zmodernizowanego oddziału i poradni zbiegło się w czasie z uchyleniem decyzji wojewody podlaskiego dotyczącej konieczności wyznaczania administracyjnie miejsc dla pacjentów z COVID-19.

- Przez te dwa lata wiele zostało zainwestowane chociażby w ten szpital - powstała instalacja tlenowa, jest zbiornik tlenowy. Na pewno to wszystko służy wzmocnieniu ochrony zdrowia jako całości - mówił dziennikarzom wojewoda Bohdan Paszkowski.

Cała zaplanowana przebudowa szpitala kosztować ma 23 mln zł.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}