W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Świąteczne spotkanie z dziećmi i pracownikami Domu Powrotu w Białymstoku

23.12.2022

- Mamy taką tradycję, aby przed świętami - Bożego Narodzenia i Wielkanocy - odwiedzać placówki wsparcia w naszym regionie. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy przygotować drobne upominki dla mieszkańców Domu Powrotu w Białymstoku. Mam nadzieję, że umilą Wam ten czas i sprawią choć odrobinę radości - mówił podczas świątecznego spotkania z dziećmi i dyrekcją placówki wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Świąteczne spotkanie z dziećmi i pracownikami Domu Powrotu w Białymstoku

- Czym innym jest znać placówkę z opowieści, a czym innym zasiąść przy jednym stole z jej podopiecznymi. Bardzo cenię sobie takie spotkania i możliwość poznania Was wszystkich - Waszych pasji i zainteresowań - mówił wojewoda w piątek (23.12) w białostockim Domu Powrotu. - Przyjeżdżamy z podarunkami, ale i najlepszymi życzeniami: radosnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia. Niech się spełnią Wasze marzenia w nowym roku, wyprostują sprawy dzisiaj skomplikowane - dodał.

Dom Powrotu jest całodobową placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjno-interwencyjnego dla 14 dzieci, działającą w ramach pieczy zastępczej. Od 2020 roku prowadzi ją Fundacja Dialog. Jak opowiadała dyrektor Domu - Wioletta Toczko - podopieczni mają od 9 do 18 lat.

Placówka zapewnia całodobową i profesjonalną opiekę dzieciom, które z powodu zaburzonej funkcji opiekuńczo-wychowawczej swoich rodziców nie mogą przebywać w domu rodzinnym, a przez to nie mają możliwości zdobywania prawidłowych wzorców funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie.

Dom Powrotu zapewnia szereg zróżnicowanych działań, których celem jest usprawnienie umiejętności budowania pozytywnych relacji ze swoimi bliskimi, aby w ten sposób wzmacniać więzi rodzinne. Wszystko po to, aby dziecko mogło wrócić do rodziny, miało rodzinę zastępczą lub rodzinny domu dziecka. W przypadku dzieci osiągających pełnoletniość, Dom zapewnia wsparcie w usamodzielnianiu się.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}