Patronaty Honorowe i Komitety Honorowe na rok 2024
STYCZEŃ
- XXIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2024 organizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.
- XIII Charytatywny „Bal z Sercem” organizowany przez Fundację Hospicyjną.
- Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami organizowana przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON) i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku.
- I Olimpiada Bezpieczeństwa Morskiego organizowana przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu – Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku.
- Wystawa zbiorowa malarstwa pt. „Gdańsk” organizowana przez Cosma Gallery.
LUTY
- Turniej piłki nożnej „Dziecięca Gala Piłkarska” organizowany przez Miejski Klub Sportowy "Chojniczanka 1930".
- Wydarzenie pn. „Tydzień z Zarządzaniem Kryzysowym” organizowane przez Gminę Szemud.
- „Ranking Najlepszych Sportowców Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego 2023” organizowany przez Zespół Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Kusocińskiego w Gdańsku.
MARZEC
- II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Nasza Niepodległa” Mickiewicz - 100 dla Niepodległej organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
- Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Pomorską Platformę Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.
- Wystawa pt. „La Femme – kobieta w oryginalnej sztuce mistrzów!” organizowana przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.
- XI Europejskie Forum Taborowe - European Rolling Stock Forum organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz portal Rynek-Kolejowy.pl
- XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i Naszą” organizowana przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku.
- XVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Wielkopostnej – Kielno 2024 organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.
- „Dzień Jedności Kaszubów” organizowany przez Wójta Gminy Kolbudy, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
- Akcja dobroczynna pn. „III Żuławski Bieg i Marsz Nordic Walking” organizowana przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki.
- Ranking „Gazele Biznesu 2023”.
- Konferencja Baltic Nuclear Energy Forum organizowana przez Uczelnie Fahrenheita, Fundację Biznes dla Klimatu i UN Global Compact.
- Plebiscyt "Orzeł Samorządu" organizowany przez Redakcję Magazynu Pomorskiego.
- Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBEFIR SPRING 2024 organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.
- 21. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów im. Karola Kowalskiego „Bursztynowe Rzemiosło” organizowana przez Pomorska Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
- Konferencja "Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia" organizowana przez Pomorską Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku.
- Oskary Ratownictwa - Gala Safe Water Angels 2024 organizowana przez Agencję Promocji Ratownictwa i Offshore, Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa, Magazyn "Bezpieczna Woda".
- I edycja konkursu „Powiatowy Stół Wielkanocny” organizowana przez Starostę Gdańskiego i Wójta Gminy Trąbki Wielkie.
- Konferencja „Kobiety w Biznesie. Energia Zmiany” organizowana przez Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku oraz Gdańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych.
- Projekt edukacyjny "Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza" (termin marzec - maj 2024 r.) organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
KWIECIEŃ
- III Konferencja „Autyzm. Od diagnozy do samodzielności” organizowana przez KID Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
- II edycja Konferencji „Budowa Farm Wiatrowych” organizowana przez Wydawnictwo Inżynieria.
- Konferencja „Przedsiębiorcy dla rozwoju szkolnictwa technicznego” organizowana przez Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku i Fundację Rozwoju Zespołu Szkół Łączności.
- Wystawa „For Real” organizowana przez koło naukowe Galeria Start Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
- Akcja "Pola Nadziei na Pomorzu" organizowana przez: Fundację Hospicyjną, Fundację Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań", Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.
- Projekt Dni Kariery® wiosna 2024 organizowany przez AIESEC Polska Komitet Lokalny Gdańsk UG.
- XVII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Barwy Świata” organizowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni.
- VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Technik OZE wszystko może” organizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i technicznych w Miastku, Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe i Starostwo Powiatowe w Bytowie.
- XXVI edycja Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości organizowana przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku (konkurs rozpoczęty we wrześniu 2023 r.).
- XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu organizowany przez: Filharmonię Kaszubską - Wejherowskie Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Wejherowa, Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie oraz Radę Chórów Kaszubskich.
- Konferencja naukowa "Natural Science Baltic Conference" organizowana przez Radę Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, Radę Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego.
- IV Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2024 organizowane przez Gminę Przechlewo.
- XXVII Konfrontacje Gitarzystów Puck’ 2024 organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki w Pucku.
- Kampania Społeczna Lodołamacze 2024 organizowana przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON (termin kwiecień - październik).
MAJ
- II Zlot Wozów Strażackich w Swołowie organizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk oraz Zagrodę Inicjtatyw Twórczych.
- 15. edycja IAESTE CaseWeek 2024 organizowana przez Komitet Lokalny IAESTE Polska działający przy Politechnice Gdańskiej.
- XXXIX Krajowy Zjazd Komunikacji Miejskiej organizowny przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. w Gdyni, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gdyni, Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. w Gdyni, Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. w Gdańsku.
- „Ćwiczenia Terenowe – Hel 2024” organizowane przez grupę Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto.
- XXIX Wojewódzkie Biegi Przełajowe „Szlakami Jana z Jani” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.
- XXI Kiermasz Ogrodniczy „Wiosna w ogrodzie” organizowany przez Rënk Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze SA.
- I Kongres Umiędzynarodowienia organizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny, International Relations Offices Forum oraz Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.
- Local Trends - Samorządowy Kongres Finansowy wydarzenie organizowane przez Fundację "Centrum Myśli Strategicznych".
- II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Nowoczesne technologie a prawo medyczne" organizowana przez Koło Naukowe Prawa Medycznego "Respirator" przy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.
- Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczeństwo i Obronność” organizowana przez Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.
- Konferencja „III Student Business Conference” organizowana przez Studencki Klub Biznesu Uniwersytetu Gdańskiego.
- Projekt pn. „Wyzwania gospodarcze województwa pomorskiego” organizowany przez Pracodawców Pomorza oraz Politechnikę Gdańską.
- Konferencja energetyczna Young Electric Summit (Yes! Gdańsk 2024) organizowana przez Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Oddział Gdańsk.
- Konferencja „Polska w Unii Europejskiej 2004-2024. Współpraca, osiągnięcia i wyzwania” organizowana przez Uniwersytet Gdański.
- 5. Edycja Konferencji „SM – i co z tego …?" organizowana przez Fundację StwardnienieRozsiane.info z Gdyni oraz partnera merytorycznego Klinikę Neurologii Dorosłych UCK w Gdańsku.
- Piknik piłkarski dla dziewczynek pn. „Jedna drużyna – drużyna dziewczyn” organizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Nożnej, Arena Gdańsk Operator oraz InvestGDA.
- „V Olimpiada wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół” organizowana przez Powiat Słupski, Stację Pogotowia Ratunkowego oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.
- Kongres „Perły Samorządu 2024” organizowany przez Dziennik Gazeta Prawna, Urząd Miasta Gdyni.
- III edycja Integracyjnego Festiwalu Młodych Talentów „Adventure Festiwal” im. Artura Przygody organizowanego przez Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu z Gdyni.
- VIII Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Copernicus PL Sp. z o.o.
- IX Trójmiejski Marsz Równości organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT "Tolerado".
- Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap Wojewódzki organizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego, Komendę Wojewódzką Policji, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego (finał wojewódzki - maj 2024 r., finał krajowy - czerwiec 2024 r.).
- Gdański Ogród Zoologiczny w związku z 70. leciem działalności.
CZERWIEC
- 53. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” organizowany przez Wójta Gminy Chmielno, Zarząd Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/Chmielno, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie.
- Akcja charytatywna "IV Rajd po Szczęście" organizowana przez Fundację Help Furaha Region Pomorski.
- Akcja „Dobrodziej Dzieci” organizowana przez Gdańskie Stowarzyszenie "Jaś i Małgosia" oraz Fundację Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego.
- Ogólnopolska konferencja naukowa „Polszczyzna edukacyjna. Kontekst szkolny i akademicki w ujęciu glottodydaktycznym” organizowana przez Akademickie Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Uniwersytetu Gdańskiego.
- Gala Konkursu "Pomorski Pracodawca Roku 2023" organizowana przez "Pracodawców Pomorza".
- Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Juniorów Rocznika 2016 o Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb organizowany przez Stowarzyszenie Klub Sportowy KS Osiczanka Osice.
- Konferencja naukowa prawa gospodarczego i handlowego pt. „Crafting Legal Solutions for Modern Business Realities” organizowana przez Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.
- VI Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko – ChemBiŚ’2024 organizowana przez studenckie koła naukowe działające na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego: Naukowe Koło Chemików, Koło Naukowe Biznesu Chemicznego i Koło Naukowe Ochrony Środowiska oraz Radę Samorządu Studentów Wydziału Chemii.
- Morze Nadziei – Rejs Bałtycki 2024 organizowany przez Śląski Yacht Club przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
- II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: „Miasta Ligi Hanzeatyckiej – dziedzictwo, turystyka i rozwój” organizowana przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.
- IV Pomorskie Forum Animacji Społecznej organizowane przez Fundację Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.
- Słupski Marsz Równości 2024 organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób LGBTQ „SłupsQ+”.
- VI Pomorska Spartakiada Kulturalno – Rekreacyjna Kół Gospodyń Wiejskich organizowana przez Gminę Chmielno, Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.
- Festyn z okazji Święta Ulicy Chylońskiej w Gdyni Cisowej organizowany przez Fundację Adaptacja z Gdyni.
- XII Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE Gdańsk 2024 organizowany przez Europejskie Centrum Biznesu.
- Puchar Polski Debat Oksfordzkich organizowany przez Fundację Ergo.
- „II Wielokulturowy piknik rodzinny – World Refugee Day 2024” odbywający się w ramach „World Refugee Day” organizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.
- Obchody Dnia Kuratora Sądowego organizowane przez Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Gdańsku.
- Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej organizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.
- Kampania +50DOCV organizowana przez Fundację HejDay Fundation z Gdańska (kampania rozpoczęła się w listopadzie 2023 roku).
- Kampania społeczna pt. "Od przeszczepienia do IRONMANA - Zostań DAWCĄ, uratujesz niejedno ŻYCIE" organizowana przez Fundację Transplantacja LIVERstrong z Gdańska.
LIPIEC
- Koncert z okazji 750. lecia nadania Pelplina Cystersom organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.
- 6. Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica 2024 organizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Redzikowo.
- 47. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2024 organizowany przez Gdańskie Centrum Organowe, Fundację ART4U, Bazylikę Mariacką w Gdańsku, Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (termin 5 lipca do 30 sierpnia).
- XIX Festiwal Kultury Łowieckiej KNIEJA 2024 organizowany przez: Gminę Sierakowice, Gminę Somonino, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Gdańsku oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku.
- IV Kongres Młodej Nauki organizowany przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego.
- Obchody 107. rocznicy osadzenia Komendanta Legionów, Brygadiera Józefa Piłsudskiego i płk. Kazimierza Sosnkowskiego w areszcie w Gdańsku organizowane przez Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Okręg Gdański w Gdańsku.
SIERPIEŃ
- Rajd Rowerowy OnkoTour organizowany przez Rzecznika Praw Pacjenta oraz Fundację „Pokonaj Raka”.
- Obchody 110.rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej organizowane przez Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Okręg Gdański w Gdańsku.
- Koncert Patriotyczny „Polski Sierpień” pt. „Burza 44” organizowany przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku.
- Turniej Siatkówki Plażowej im. Marcina Możdżonka organizowany przez Gminę Koczała i Fundację Marcina Możdżonka.
- Pomorskie Święto Rzemiosła organizowane przez Pomorska Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
- XII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2024 organizowany przez Klub Sportowy Beniaminek 03 w Starogardzie Gdańskim.
- Obchody 35. lecia Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.
- Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF AUTUMN 2024 organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.
- Święto Miodu Pszczółkowskiego – Dożynki Gminne organizowane przez Gminę Pszczółki.
WRZESIEŃ
- XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie organizowane przez Stowarzyszenie Manko.
- „Trójmiejskie Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie” organizowane przez Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Pomorską Koalicję Na Rzecz Zdrowia Psychicznego.
- Międzynarodowe Targi Rybne i Spożywcze POLFISH organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.
- Interdyscyplinarna Konferencja Gdańskich Hospicjów dla Dzieci „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” organizowana przez Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Dutkiewicza, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz Hospicjum "Pomorze Dzieciom".
- XXI Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii” organizowany przez Radę Programową i Komitet Organizacyjny Zjazdu.
- XXIII Jarmark Cysterski w Pelplinie organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.
- Kiermasz Ogrodniczy „Jesień w ogrodzie” organizowany przez Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze SA Rënk.
- Konferencja naukowa pt. "Wyzwania dla ochrony dóbr kultury w czasie konfliktu zbrojnego - 70. lecie Konwencji Haskiej ogranizowana przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.
- Wojewoda Pomorska przystąpiła do Komitetu Honorowego XIX Europejskiej Konferencji Społeczności Terapeutycznych pod hasłem "Kształtujmy przyszłość razem" organizowanej przez Stowarzyszenie Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych z siedzibą w Gdańsku.
- Pomorska Noc Naukowców organizowana przez Gdański Uniwersytet Medyczny.
PAŹDZIERNIK
- Konferencja Green Energy Tricity organizowana przez Grupę Technologiczną Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.
- 6. Targi Pracy i Aktywności Seniorów organizowane przez Gdańsku Urząd Pracy.
- Konferencja szkoleniowa "Planowanie na nowo - doświadczenia z wdrażania reformy systemu planowania przestrzennego" organizowana przez Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Gdańsku.
- III Konferencja Sołtysów Pomorza organizowana przez Stowarzyszenie Sołtysi Pomorza.
LISTOPAD
- 10. edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2024: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Rok 2025: Polska w obliczu nowych wyzwań” organizowana przez Europejskie Centrum Biznesu.
- XIX Międzynarodowa Konferencja pn. „Współczesne oblicza bezpieczeństwa – BRD, infrastruktura, pierwsza pomoc” organizowana przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Fundację „Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo” i Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.
- Ranking Gmin Województwa Pomorskiego organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego Ośrodek Regionalny w Gdańsku.
GRUDZIEŃ
INNE
- Udział w Komitecie Honorowym 120. rocznicy istnienia Politechniki Gdańskiej.
- 10. edycja konkursu grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju 2024/2025 (czerwiec 2024r.) zakończona 13. Forum Inicjowania Rozwoju (listopad 2024 r.) organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju UP Foundation.